Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

Mistrzostwa Europy do lat 23 w szermierce przynoszą nam medalowe żniwo. Do dwóch medali wywalczonych w dniach poprzednich polskie szpadzistki dołożyły srebro w rywalizacji drużynowej. 

Alicja Klasik, Zofia Janelli, Barbara Brych, Gloria Klughardt zostały rozstawione z numerem czwartym. W pierwszym pojedynku wygrały z Rumunkami 45:24. Następnie w 1/4 finału czekały na nie Szwajcarki. Tutaj również polskie szpadzistki były górą zwyciężając 45;37. W półfinale nasze panie musiały zmierzyć się z niełatwymi Włoszkami. Polki jednak wspięły się na wyżyny swoich umiejętności tryumfując 41:34. Wiadomo już było wtedy, że Klasik, Janelli, Brych i Klughardt nie zakończą zmagań z pustymi rękami. W finale starły się z Francuzkami. Niestety przegrały 30:34, po tym jak Alicja Klasik mocno uległa Jade Sersot (6:10). Mimo prób odrobienia tych strat w kolejnych pojedynkach nie udało się to. Polki jednak miały świetne pocieszenie – wicemistrzostwo Europy do lat 23 w szpadzie.

Szóste miejsce we florecie przypadło: Karolinie Żurawskiej, Aleksandrze Wieczorek, Magdalenie Ławskiej i Amelii Olszewskiej. Nasze panie już w pierwszej rundzie przegrały z Ukrainkami 40:43. Później na osłodę wygrały z Niemkami 45:38, żeby później minimalnie ulec reprezentacji Węgier 40:41.

Dwie lokaty niżej zostali sklasyfikowani polscy szabliści w składzie: Marcel Broniszewski, Szymon Hryciuk, Olaf Stasiak, Piotr Szczepanik. Polacy rozpoczęli od wygranej nad Brytyjczykami 45:32. W ćwierćfinale przegrali z Francuzami 31:45, a następnie z Niemcami 38:45 i Hiszpanami 27:45.

Wyniki drużynowe ME U23 w szpadzie kobiet:

1. Francja

2. Polska

3. Włochy

Wyniki drużynowe ME U23 we florecie kobiet:

1. Francja

2. Ukraina

3. Włochy


6. Polska 

Wyniki drużynowe ME U23 w szabli mężczyzn:

1. Francja

2. Rumunia

3. Włochy


8. Polska 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!