Foto: pztw.pl

Podczas przedostatniego dnia zmagań w ramach Mistrzostw Europy w wioślarstwie polska czwórka podwójna mężczyzn zdobyła złoty medal. 

W słoweńskim Bled Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański popłynęli po złoty krążek Mistrzostw Europy w czwórce podwójnej mężczyzn (05:40,24). Polacy od początku wyścigu wyglądali bardzo dobrze i utrzymali swoją przewagę do samego końca mimo nacisków Holendrów.

Bliskie medalu były też panie w dwójce. Martyna Radosz i Katarzyna Wełna zajęły ostatecznie czwarte miejsce, po pasjonującym finiszu (06:56.31). W finale A wystąpiła też męska ósemka ze sternikiem Adam Woźniak, Wojciech Szwarc, Przemysław Wanat, Damian Józefowicz, Jerzy Kaczmarek, Piotr Juszczak, Mikołaj Januszewski, Oskar Streich i Tomasz Skurzyński plasując się na szóstym miejscu (05:39.50).

Sporą ekipę polskich wioślarzy mieliśmy też w finałach B o dalsze miejsca. W czwórce Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Weronika Kaźmierczak zafiniszowały na pierwszym miejscu (06:49.11), przed Francuzkami. W dwójce podwójnej mężczyzn zaprezentowali się Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski. Panowie dopłynęli do mety na drugim miejscu (06:28.39), za Hiszpanami. Joanna Dittmann, Barbara Streng, Izabela Gałek i Paulina Chrzanowska w czwórce kobiecej zajęły czwarte miejsce (06:38.41), co pozwoliło im zakończyć mistrzostwa na dziesiątej pozycji.

Ostatnim akordem była dwójka: Wiktor Chabel i Michał Szpakowski, która wystąpiła w półfinale. Nasi wioślarze przypłynęli na piątym miejscu (06:46.76), co daje im prawo występu w niedzielę, w finale B.

Wyniki medalowe polskich wioślarzy:

Finał czwórki podwójnej mężczyzn:

1. Polska – 05:40,24

2. Holandia – 05:41,67

3. Włochy – 05:42,01

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!