W ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek PKO Ekstraklasy Cracovia mierzyła się z walczącą o utrzymanie Wisłą Płock. „Nafciarze” ostatecznie przegrali ten mecz 0:3 i tym samym przypieczętowali spadek do Fortuna 1 Ligi.

Pierwsze 20. minut dzisiejszego spotkania były dość nudne. Mecz toczył się raczej w środku pola, a wypady pod pole karne można było policzyć na palcach jednej ręki. Przez ten czas nie oglądaliśmy nawet celnego strzału. W 24. minucie „Pasy” mogły otworzyć wynik meczu. Na bramkę Krzysztofa Kamińskiego uderzał Ghiță, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Co się odwlecze to nie uciecze, bo w 36′ Karol Knap dobrym strzałem pokonał Kamińskiego i otworzył wynik meczu. „Nafciarze” żeby myśleć o utrzymaniu musieli pokonać Cracovię, ale nie było to łatwe zadanie. Gospodarze kontrolowali grę i nie pozwalali Wiśle na za dużo. Cracovii natomiast taki rezultat nie zadowalał i byli na najlepszej drodze, by podwyższyć prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem „Pasów” 1:0.

Początek drugiej połowy należał do Wisły Płock. „Nafciarze” częściej utrzymywali się przy piłce i nawet stworzyli kilka dobrych sytuacji. Szybko przekonali się jednak, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bo w 62′ po perfekcyjnym dośrodkowaniu Rakoczego, precyzyjnym uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Ghiță i podwyższył prowadzenie. Gospodarze chwilę później wyprowadzili kolejny cios. W pole karne wrzucał Atanasov, a perfekcyjne dogranie na bramkę zamienił Patryk Makuch. Tym samym Cracovia prowadziła już 3:0, praktycznie pozbawiając gości nadzieji na utrzymanie. „Nafciarze” nie byli w stanie odrobić takiej straty i ostatecznie ulegli gospodarzom 3:0. Ta porażka oznaczała, że Wisłę Płock w przyszłym sezonie zobaczymy w Fortuna 1 Lidze.