Na zakończenie sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy, na ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, miejscowy Lech podejmował Jagiellonię Białystok. Poznaniacy pewnie pokonali „Jagę” 2:0 i zapewnili sobie trzecią pozycję w tabeli.

Pierwsza połowa, to całkowita dominacja Lecha Poznań. „Kolejorz” spokojnie rozgrywał piłkę i raz po raz kreował groźne sytuacje strzeleckie, spychając Jagiellonię głęboko do defensywy. Takie „oblężenie” w końcu musiało przynieść oczekiwany efekt. Stało się tak w 30. minucie, kiedy to sam na sam z bramkarzem „Jagi” wyszedł Artur Sobiech i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W 42′ z dystansu huknął Velde, ale jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Poznaniacy całkowicie kontrolowali grę o czym świadczy np. 71% posiadania piłki. Kulało natomiast wykończenie, bo na 7 oddanych strzałów oglądaliśmy tylko 1 celny. Po ostatnim gwizdku wybranego na siędziego finału Ligi Mistrzów Szymona Marciniaka (więcej na ten temat przeczytacie Państwo tutaj) w pierwszej części meczu, „Kolejorz” schodził do szatni z jednobramkową zaliczką.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze Lecha Poznań. W 54. minucie sam na sam ze Sławomirem Abramowiczem wyszedł Karlström, ale fenomenalną interwencją popisał się golkiper „Jagi”. Niespełna minutę później po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym Jagielloni, piłkę do bramki wpakował kapitan poznaniaków – Ľubomír Šatka. Druga część gry to ponownie dominacja poznańskiego Lecha. „Kolejorz” całkowicie dominował przebieg gry. W 74′ Artur Sobiech sprawdził czujność Abramowicza. Golkiper Jagielloni nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie obronił uderzenie polaka. W 81′ z dystansu uderzał wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Amaral. Uderzenie Portugalczyka przeleciało jednak nad poprzeczką. W90′ minucie Lech miał rzut karny. Do jedenastki podszedł Velde, ale Abramowicz wyczuł jego intencje i obronił strzał. Wynik nie uległ już zmianie i końcowo to „Kolejorz” mógł dopisać sobie na konto 3 punkty i tym samym zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec sezonu 2022/2023 w PKO Ekstraklasie.