W trakcie gdy wszyscy emocjonowaliśmy się spotkaniami 34. kolejki PKO Ekstraklasy, w Fortuna 1 Lidze trwała 33. seria gier. O godzinie 17:30 w Katowicach miejscowy GKS podejmował Ruch Chorzów. A bezpośrednio po tym meczu, Chrobry Głógów mierzył się u siebie z Górnikiem Łęczna.

GKS Katowice – Ruch Chorzów

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. Tworzyli oni więcej sytuacji podbramkowych i częściej mieli piłkę przy nodze. Zwieńczeniem tej przewagi była akcja z 31. minuty. Wtedy właśnie Grzegorz Rogala fantastycznie wyłożył piłkę do Bergiera, który precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Druga część gry była nieco lepsza w wykonaniu chorzowian. Mieli oni nieco więcej swobody w rozgrywaniu akcji. W 74′ Daniel Szczepan wpadł w pole karne i podciął piłkę nad bezradnym w tej sytuacji bramkarzem GKS-u. Gdy wydawało się, że w Katowicach już nic się nie wydarzy i mecz zakończy się remisem, to w doliczonym czasie gry Marcin Wasilewski fenomenalnie dośrodkował w pole karne do zamykającego akcje Dominika Kościelniaka. Polak strzałem po ziemi pokonał golkipera gości i zapewnił GKS-owi zwycięstwo. Ta porażka, dla chorzowskiej ekipy oznacza, że żeby zachować drugie miejsce muszą patrzeć na wynik meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec.

Chrobry Głogów – Górnik Łęczna

W ostatnim sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi oglądaliśmy pojedynek dwóch drużyn ze środka tabeli. Chrobry Głogów podejmował Górnik Łęczna. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali goście, ale nie byli w stanie tego przełożyć na wynik. Zaraz po przerwie gospodarze mieli rzut karny, który pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Kamil Wojtyra. Na odpowiedź Górnika nie musieliśmy długo czekać, bo w 67′ po dobrze wykonanym rzucie wolnym, piłkę do praktycznie pustej bramki skierował Karol Podliński i wyrównał wynik meczu. W tym spotkaniu nie padło już więcej bramek i obie drużyny podzieliły się punktami.