Niedziela była ostatnim dniem zmagań podczas kajakarskiego Pucharu Świata w Poznaniu. Dziś polscy reprezentanci również mieli medalowe żniwo. Biało-czerwoni zawiesili na swoich szyjach pięć krążków i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.

Na torze kajakarskim działo się dużo. Wystarczy wspomnieć, że pojawiło się na nim dwudziestu dwóch polskich reprezentantów chcących powalczyć o jak najlepsze lokaty, najlepiej te medalowe.

Kolejno siódme i ósme miejsca zajęły w C1 na 500. metrów Patrycja Mendelska i Justyna Dorozińska. W tej samej konkurencji również bez podium zostali Oleksii Koliadych (szósta lokata) i Arsen Śliwiński (ósma pozycja). Gorąco było także podczas finału w C2 na 500. metrów. Katarzyna Szperkiewicz i Julia Walczak były szóste, a Amelia Braun i Sylwia Szczerbińska ósme. Lepiej wypadły duety męskie. Aleksander Kitewski i Norman Zezula stanęli na najniższym stopniu podium, a Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak uplasowali się na piątym miejscu. Dwa medale w konkurencji olimpijskiej K2 na 500. metrów wyłowiły nasze panie. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zwyciężyły, a Karolina Naja i Anna Puławska były tuż za nimi.

To jednak nie koniec polskich sukcesów w ostatnim dniu PŚ w Poznaniu. Na dystansie 500. metrów w C2 mix wystartowali Amelia Braun i Juliusz Kitewski. Polski duet wywalczył sobie złoty krążek. Tuż za podium finiszowali Zezula i Walczak. Ze srebra w C1 na 5000 metrów mógł cieszyć się Mateusz Gorgieł. Trzy lokaty niżej uplasował się Adrian Kłos. W finale K1 na 500. metrów Przemysław Korsak zajął siódmą pozycję. Na 5000. metrów wystąpiło dwóch Polaków: Rafał Rosolski i Jakub Gawłowski. Pierwszy z nich zakończył rywalizację na siódmym miejscu, a drugi nie ukończył wyścigu.

Łącznie polska reprezentacja kajakowa zdobyła dwanaście krążków: sześć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe.