Foto: lechia.pl

Szkoleniowiec Lechii Gdańsk David Badia w przyszłym sezonie nie będzie już trenował Lechii Gdańsk, która spadła do Fortuny I Ligi. Umowa Hiszpana obowiązywała do końca czerwca 2023 r. i z uwagi na słabe rezultaty gdańszczan nie zostanie przedłużona. Wraz z Badią odchodzi też jego asystent  asystent Alberto Vázquez. 

Ciężko było się spodziewać innej decyzji zarządu Lechii Gdańsk, który może być piekielnie rozczarowany dyspozycją swoich piłkarzy. David Badia przyjeżdżając do Polski miał postawić Lechię na nogi albo chociaż oddalić ją od strefy spadkowej. Nic jednak takiego od 21. marca 2023 r. kiedy oficjalnie został ogłoszony trenerem gdańszczan się nie wydarzyło. Pod jego wodzą Biało-Zieloni zagrali dziewięć spotkań w PKO BP Ekstraklasie. Większość z nich przegrali. Ocalić udało się tylko dwa oczka, dzięki dwóm remisom. Nie dziwi zatem fakt zakończenia współpracy z trenerem, który sam informował już o tym na ostatniej konferencji prasowej. Dziś dotarło oficjalne potwierdzenie tej informacji z klubu.

Lechia Gdańsk sezon 2022/2023 zakończyła na katastrofalnym siedemnastym miejscu zdobywając zaledwie trzydzieści oczek w trzydziestu czterech spotkaniach. W ostatniej kolejce miała szansę na poprawienie tego dorobku, ale meczu z Piastem Gliwice mimo prowadzenia nie dokończyła. Kibicie Lechii uniemożliwi to odpaleniem wielu środków pirotechnicznych, przez co gliwiczanie otrzymali walkower 3:0.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!