Paweł Bochniewicz w meczu 34. kolejki ligi holenderskiej strzelił bramkę przeciwko DVV Go Ahead Eagles. Jego zespół sc Heerenveen zwyciężył na własnym stadionie 2:0.

Polski defensor wybiegł w podstawowej jedenastce gospodarzy. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy otworzył wynik spotkania golem w 43. minucie. Bramka ta wyprowadziła sc Heerenveen na prowadzenie 1:0 w tym meczu. Dla polskiego obrońcy było to drugie i zarazem ostatnie trafienie w tym sezonie ligowym. Paweł Bochniewicz zagrał przez dziewięćdziesiąt minut, a potem został zmieniony przez Jeffrey’a Bruma.

Ostatecznie jego klub wygrał 2:0 i zajął ósme miejsce w holenderskiej Eredivisie z czterdziestoma sześcioma oczkami. To daje im półfinał baraży o Ligę Konferencji Europy, w której zmierzą się z FC Twente.

34. kolejka holenderskiej ligi:

sc Heerenveen – DVV Go Ahead Eagles 2:0 (1:0)

43′ 1:0 Paweł Bochniewicz

79′ 2:0 Che Nunnely