Kiwior

Polski obrońca Jakub Kiwior musiał trochę poczekać na swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu, ale doczekał się. W niedzielnym spotkaniu Premier League pomiędzy Arsenal FC, a Wolverhampton Wanderers FC Polak wpisał się na listę strzelców ustanawiając wynik spotkania na 5:0.

Ostatnia kolejka ligi angielskiej przyniosło bramkę Jakuba Kiwiora. Polski obrońca do siatki trafił w 78. minucie. Był to piąty gol w tym spotkaniu dla Arsenalu, który rozgromił u siebie Wolverhampton Wanderers aż 5:0. Dla Polaka natomiast bramka z 38. kolejki była pierwszą strzeloną w barwach Arsenalu. 23-latek na murawie spędził osiemdziesiąt minut, po czym został zastąpiony Kieranem Tierneyem.

Ostatecznie zespół, w którym występuje Jakub Kiwior uplasował się na drugim miejscu na zakończenie sezonu 2022/2023 w Premier League z dorobkiem osiemdziesięciu czterech punktów. Na finiszu mimo bardzo dobrych rozgrywek ”Kanonierzy” stracili prowadzenie na rzecz Manchesteru City.

38. kolejka Premier League:

Arsenal FC – Wolverhampton Wanderers FC 5:0 (3:0)

11′ 1:0 Granit Xhaka

14′ 2:0 Granit Xhaka

27′ 3:0 Bukayo Saka

58′ 4:0 Gabriel Jesus

78′ 5:0 Jakub Kiwior