Dzisiaj odbył się półfinałowy mecz Mistrzostw Europy U-17, w którym nasi rodacy zmierzyli się z reprezentacją Niemiec. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli nasi zachodni sąsiedzi pokonując Polaków 5:3.

Grający efektowny, ale i efektywny futbol biało-czerwoni na prowadzenie wyszli już w 7. minucie. Filip Wolski fantastycznie wyłożył piłkę do Mikołajewskiego, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce i otworzył wynik meczu. Po strzelonej bramce Polacy nie myśleli by bronić wyniku. W 14′ z woleja uderzał Wolski, ale jego strzał obronił Schmitt. Niespełna 10′ minut później do głosu doszli Niemcy. Po perfekcyjnym dośrodkowaniu Moreiry, strzałem głową futbolówkę do bramki skierował Moerstedt i wyrównał wynik meczu. Na odpowiedź biało-czerwonych nie musieliśmy długo czekać.  Mikołajewski fantastycznie znalazł Karola Borysa, który strzałem po ziemi pokonał golkipera reprezentacji Niemiec i dał Polakom prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy, Niemcy mieli świetną szansę by wyrównać wynik spotkania. W pole karne wpadł Darvich ale obił jedynie obramowanie bramki Piekutowskiego. Po tym strzale piłka trafiła pod nogi Moerstedta, ale z lini bramkowej piłkę na słupek odbił Kolanko. Co się odwlecze to nie uciecze bo niespełna minutę później w pole karne Polaków zagrywał Moreira, a głową futbolówkę do siatki wpakował Paris Brunner. W 66. minucie do środka zszedł Charles Herrmann i precyzyjnym strzałem dał Niemcom prowadzenie 3:2. Polacy wzięli się za odrabianie strat i to jak! Już w 68′ Na skraju pola karnego piłkę dostał Filip Wolski, który bez zastanowienia huknął po dalszym słupku i dał biało-czerwonym wyrównanie (3:3). W 79′ po kolejnym dośrodkowaniu w nasze pole karne, Ouedragogo uderzeniem głową wyprowadził Niemców na prowadzenie. Kilka minut później Darvich wyłożył na pustą bramkę do Ramsaka. Niemiecki snajper dopełnił formalności i ustalił wynik meczu (5:3). Polacy kończą udział w tym turnieju w półfinale, zapewniając sobie tym samym udział w Mistrzostwach Świata.