Patrycja Adamkiewicz
Foto: Twitter @eg2023en

W poniedziałek rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w taekwondo olimpijskim. W Baku już pierwszego dnia na macie stanęła dwójka polskich reprezentantów: Patrycja Adamkiewicz i Mateusz Szczęsnowski. Nasza taekwondzistka zajęła wysokie piąte miejsce. 

Adamkiewicz (kategoria -57 kg) w pierwszej rundzie miała wolny los, co automatycznie premiowało ją awansem do kolejnej. W niej Polka starła się z Portugalką Joaną Cunhę, którą pokonała 2:0. W 1/8 finału zmierzyła się z Holenderką Bodine Schoenmakers. Tutaj również to Adamkiewicz była górą wygrywając 2:0. Przyczyniła się do tego przede wszystkim dobra obrona polskiej reprezentantki. W ćwierćfinale nasza taekwondzistka walczyła już o medal z Turczynką Hatice Kübra İlgün. Aktualna mistrzyni Europy postawiła Polce trudne warunki. Pierwsza runda padła łupem İlgün (7:5), w kolejnej lepsza okazała się Adamkiewicz (7:5). O medalu lub jego braku musiała więc zadecydować trzecia odsłona, którą zwyciężyła 8:7 Turczynka. Nasza reprezentantka została ostatecznie sklasyfikowana na piątej lokacie, która da jej sporo punktów do rankingu olimpijskiego. Dla Adamkiewicz jest to bardzo ważne, bo będzie to dla niej najprostsza droga do awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W kategorii -68 kg. mężczyzn wystartował Mateusz Szczęsnowski. Polak już w pierwszej swojej walce uległ reprezentantowi Tajlandii Chaichonowi Cho 1:2 i odpadł z Mistrzostw Świata. Dziś do rywalizacji ruszy Justyna Kowalkowska (-67 kg). Jej pierwszą przeciwniczką będzie Amerykanka Kristina Teachout.

Wyniki kobiet (kat. -57 kg):

1. Luana Marton

2. Lo Chia-ling

3. Hatice Kübra İlgün


5. Patrycja Adamkiewicz 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!