Trener polskiej reprezentacji Fernando Santos zwraca uwagę na młodych piłkarzy wyróżniających się w PKO BP Ekstraklasie. Między innymi dlatego zaprosił na treningi utalentowanego Kajetana Szmyta, który gra dla Warty Poznań. 

Polska reprezentacja treningi przed meczem towarzyskim z Niemcami (16. czerwiec) oraz spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2024 z Mołdawią (20. czerwiec) rozpocznie szybciej. Już w dniach 5-10. czerwca pierwsi powołani pojawią się na treningach reprezentacji Polski. Wśród nich będzie młody Kajetan Szmyt, który w sezonie 2022/2023 brylował na boiskach Ekstraklasy. W 31. meczach strzelił trzy bramki i zanotował sześć asyst.

Plan Fernando Santosa zakłada pojawienie się ośmiu polskich piłkarzy, którzy skończyli już grę w ligach zagranicznych na tym mini obozie treningowym. Żeby jednak miał on jakikolwiek sens liczbę zawodników trzeba było zwiększyć i tutaj przyszedł pomysł na zaangażowanie w to piłkarzy PKO BP Ekstraklasy (często powoływanych do kadry U21). W przypadku Szmyta odbędzie on treningi z seniorską reprezentacją, a później dołączy do kadry młodzieżowej, która 15. czerwca zagra z Finlandią, a cztery dni później zmierzy się z Czarnogórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!