Jan Zieliński

Rozstawieni z numerem siódmym Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali w pierwszej rundzie deblowej Rollanda Garrosa francuski duet Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille’a. Polak i Monakijczyk po wygraniu ATP 1000 w Rzymie mają wysokie aspirację do zrobienia równie dobrego wyniku w French Open.

Lepiej rozpocząć pierwszego seta para polsko-monakijska nie mogła. Zieliński i Nys już w premierowym gemie przełamali przeciwników, a potem kontynuowali swoją drogę ku zwycięstwu. Ich rywale mogli na to odpowiedzieć w drugim gemie, ale nie wykorzystali dwóch breakpointów. Kolejne partie były wygrywane przez duet aktualnie serwujący, przez co okazało się, że to właśnie ten pierwszy zwycięski gem dał również wygraną w całym secie 6:4.

W drugim secie Zieliński wraz z Nysem musieli bronić się przed przełamaniem, ale zrobili to skutecznie zapisując pierwszego gema na swoją korzyść. Następne trzy gemy nie przyniosły zbyt wielu emocji, bo były wygrywane na sucho przez podających. Dopiero w piątym gemie Polak i Monakijczyk przełamali. Powtórzyli to również w siódmym gemie, a potem w ósmym wykorzystali pierwszą piłkę meczową zwycięzając 6:2 i w całym meczu pierwszej rundy 2:0.

W drugiej rundzie Jan Zieliński i Hugo Nys spotkają się z parą brazylijsko-australijską Marcelo Melo oraz Johnem Peersem. Mecz zaplanowany jest na jutro, na okolice godziny 12:30.