Po zwycięstwie 3:2 nad reprezentacją Kanady, polskie siatkarki w drugim meczu Ligi Narodów podejmowały reprezentację Włoch. Górą z tego pojedynku wyszły Polki, które pokonały Włoszki 3:1.

W pierwszego seta lepiej weszły Włoszki, które po asie serwisowym Francesci Bosio prowadziły 8:6. Po skutecznym ataku Oliwii Różański Polki zdołały zmniejszyć stratę do zaledwie jednego punktu (10:11). Na prawym skrzydle dobrym atakiem popisała się Federica Squarcini i Włoszki wróciły do trzypunktowej przewagi (14:11). Po serii błędów reprezentantek Włoch Polki zdołały wyrównać wynik meczu (15:15). Następnie sędzia odgwizdał podwójne odbicie Bosio i biało-czerwone wyszły na jednopuntkową przewagę (17:16). Jak się okazało prowadzenie reprezentantek Polski było jedynie chwilowe. Włoszki z powrotem wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a skutecznym atakiem Sylvia Nwakalor skończyła seta. Pierwszą partię reprezentantki Włoch wygrały 25:21.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęły Polki, które po punktowym bloku Magdaleny Jurczyk prowadziły 7:4. Po kolejnym szczelnie ustawionym bloku  Czyrniańskiej, powiększyły przewagę do sześciu „oczek” (13:7). Na lewy skrzydle atak skończyła Martyna Łukasik i biało-czerwone prowadziły już 17:10. W końcówce seta Polki nieco obniżyły loty, przez co po skutecznym ataku Sylvii Nwakalor zmniejszyły stratę do trzech „oczek” (21:18). Po błędzie na zagrwyce Degradi, Polki wygrały drugiego seta 25:20, a w całym meczu doprowadziły do remisu 1:1.

Początek trzeciej partii to totalna dominacja Polek. Nasze Panie grały niemal bezbłędnie, czego skutkiem było prowadzenie 8:1. Biało-czerwone zmiażdżyły Włoszki w trzecim secie, a po autowym ataku Federici Squarcini prowadziły już 13:3. Po punktowym bloku Martyny Łukasik, Polki wypracowały sobie aż dwunastopunktową przewagę (21:9). Seta skończył skuteczny atak ze środka Magdaleny Jurczyk. Biało-czerwone zwyciężyły w trzeciej partii 25:13.

Na początku czwartej partii Włoszki wróciły do świetnej dyspozycji z pierwszego seta. Po skutecznym ataku Nwakalor prowadziły 6:3. Polki jednak nie zamierzały odpuszczać i po asie serwisowym Agnieszki Korneluk zbliżyły się do rywalek na jeden punkt (5:6). Polki wróciły jednak do swojej dobrej gry i po skończonym atku przez Martynę Czyrnianską, wypracowały sobie 4 „oczka” zaliczki (14:10). Biało-czerwone konsekwentnie powiększały przewagę i w końcówce seta prowadziły już 19:14. Podopieczne Stefano Lavariniego nie dały już sobie wyrwać takiej przewagi i wygrały czwartą partię 25:18 i cały mecz 3:1. Dla Polek jest to już drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji VNL.