Nys i Zieliński
Foto: Twitter @oleksieradz

Jan Zieliński i Hugo Nys w drugiej rundzie debla przegrali z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Australijczykiem Johnem Peersem. Później w mikście Zieliński wraz z Elen Perez odpadli też w mikście. Dla polskiego tenisisty jest to więc koniec zmagań w French Open. 

Początek pierwszego seta zapowiadał się dobrze dla Zielińskiego i Nysa. Tenisiści uzyskali przewagę 40:0, a mimo tego nie byli w stanie przełamać przeciwnego duetu. Na kolejnego break-pointa musieli poczekać do jedenastego gema. W nim znów nie wykorzystali swojej szansy i więcej już jej nie utrzymali. Set rozstrzygał się w tie-breaku, w którym dwa mini breaki osiągnęli Melo i Peers. Panowie nie roztrwonili tej przewagi i wygrali 7-5.

W drugiej partii od razu na początku duet polsko-monakijski stracił swoje podanie. Szybko jednak doprowadził do remisu przełamując Brazylijczyka i Australijczyka. W następnych kilku gemach gra toczyła się wyrównanie. Dopiero w dziewiątym gemie Melo i Peers odebrali serwis Nysowi i Zielińskiemu na sucho. Polak z Monakijczykiem nie mieli już zbytnio czasu na odrobienie tego przełamania i przegrali 6:4 oraz w całym meczu drugiej rundy 0:2.

Później Jan Zieliński wyszedł na kort jeszcze raz, tym razem w mikście z Australijką Ellen Perez. Ich rywalami byli: Tajwanka Hao-Ching Chan i Francuzka Fabrice Martin. Tutaj znów Zieliński musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Pierwszego i drugiego seta Polak wraz z Australijką przegrali 2:6 i zakończyli swój udział w French Open, po zaledwie pięćdziesięciu dwóch minutach. Polski tenisista i australijska tenisistka mieli szansę przełamać tajsko-francuski duet w czwartym gemie drugiej partii, ale nie skorzystali z tego przegrywając 0:2 w setach.

II. runda deblowa ATP French Open:

Marcelo Melo/John Peers – Jan Zieliński/Hugo Nys 2:0 (7:6[7-5], 6:4)

I. runda miksta ATP French Open:

Hao-Ching Chan/Fabrice Martin – Ellen Perez/ Jan Zieliński 2:0 (6:2, 6:2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!