Ulvestad
Foto: pogonszczecin.pl

Pogoń Szczecin pozyskała 4-krotnego reprezentanta Norwegii Fredrika Ulvestada. Środkowy pomocnik podpisał umowę do czerwca 2026 roku. Szansę na debiut w  bordowo-niebieskich barwach będzie miał już w najbliższy weekend podczas meczu ze Śląskiem Wrocław.

Nowy nabytek Pogoni Szczecin seniorską karierę zaczął w Aalesund, którego jest wychowankiem. W sezonie 2010 został włączony do pierwszej drużyny, w której zadebiutował 31. października 2010 roku. 25. kwietnia 2011 roku strzelił pierwszego gola w lidze.

Pierwsze trofeum u norweskiego pomocnika pojawiło się w 2011 roku po zwycięstwie w Pucharze Norwegii. 31-letni piłkarz odnosił też sukcesy w Pucharze Szwecji w sezonie 2017/2018, a w 2019 roku wygrał szwedzką ekstraklasę z Djurgarden. Zanim trafił do Pogoni Szczecin ligowe doświadczenie zbierał na boiskach w Chinach, oraz na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Bramkostrzelny pomocnik w europejskich pucharach wystąpił ponad 20 razy, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Norweg rozgrywał również mecze w kadrze narodowej. Był członkiem zespołów młodzieżowych Norwegii do lat 21, 22 oraz 23. Debiut w kadrze seniorskiej nastąpił w 2014 roku, w meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Łącznie dla Norwegii zagrał cztery mecze. Ulvestad brał też udział w meczach Ligi Narodów, gdzie jego kraj grał z Austrią. Piłkarz nadal nie doczekał się jeszcze premierowego gola w drużynie narodowej.

Pogoń w ostatnich dwóch kolejkach doznała porażek. W tabeli ”Portowcy” znajdują się na dziesiątym miejscu z dorobkiem sześciu punktów. Szansa na podreperowanie punktowego osiągnięcia będzie w meczu 5. kolejki ze Śląskiem Wrocław, który znajduje się tuż nad strefą spadkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!