Tomas Podstawski
Foto: ksruch.com

Tomas Podstawski został nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów. Piłkarz z klubem przy ulicy Cichej związał się rocznym kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku. Istnieje możliwość przedłużenia umowy o kolejne 24 miesiące.

Największe sukcesy portugalskiego piłkarza o polskim pochodzeniu związane są z młodzieżowymi reprezentacjami Portugalii, gdzie był między innymi kapitanem reprezentacji U-17. W 2013 roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 19. Był też uczestnikiem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Podstawski to wychowanek Boavisty Porto. Warto dodać, że 28-letni pomocnik rozegrał ponad sto spotkań w drugiej drużynie FC Porto w latach 2008-14.

Podstawski zna smak rywalizacji na boiskach polskiej ekstraklasy, ponieważ reprezentował barwy Pogoni Szczecin. W drużynie „Portowców” piłkarz wystąpił niespełna 80 razy i wywalczył brązowy medal w roku 2021. W tym czasie strzelił trzy bramki oraz miał dwie asysty. Podstawski w przeszłości był członkiem drużyn norweskich, izraelskich oraz cypryjskich.

Ruch Chorzów w ostatniej kolejce przegrał prestiżowy pojedynek z Górnikiem Zabrze 0:1. Nowy nabytek „niebieskich” szansę na debiut będzie miał w meczu 9. kolejki, kiedy to Ruch Chorzów o punkty walczyć będzie z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa na własnym stadionie. Mecz zaplanowano na niedzielę 24 września na godz. 15:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!