Foto: Instagram drfortuna_

Dziś o godzinie 11:45 Katarzyna Piter w parze z Anastasią Detiuc rywalizowały w 1/8 finału WTA w Guengzhou. Ich przeciwniczki, Lucia Bronzetti oraz Xiyu Wang, nie dały rady polsko – czeskiemu duetowi, a Piter wraz z partnerką domknęły spotkanie w dwóch setach. 

Do sukcesu z pewnością przyczynił się fakt, że w tym starciu zarówno Polka jak i Czeszka wykonywały bezbłędne serwisy. Cięższym momentem był czwarty gem drugiego seta, kiedy to nasza rodaczka wraz z Detiuc zmuszone były bronić trzech break pointów, jednak ostatecznie wyszły z opałów. Co ciekawe był to jedyny moment, w którym Chinka i Włoszka mogły przełamać przeciwniczki.

Rywalki również na start drugiego seta miały dobrą okazję, by wyjść spod presji, jednak zmarnowały aż cztery break pointy.

Dominację Piter i Detiuc widać było właściwie przez całe spotkanie, a oba sety wygrały pewnie 6:4 i 6:3. Także statystyki ewidentnie pokazywały, kto jest lepszy i z całą pewnością można być dumnym z takiej postawy Polki.

W ćwierćfinale rywalkami Polki i Czeszki będą zwyciężczynie meczu pomiędzy Jodie Burrage i Rebeką Masarovą, a En-Shuo Liang i Yue Yuan.

WTA Guengzhou 1/8 finału

Lucia Bronzetti/Xiyu Wang – Katarzyna Piter/Anastasia Detiuc 0:2 (4:6; 3:6)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!