Jan Zieliński i Hugo Nys

Polsko-monakijska para podjęła dziś walkę o półfinał debla turnieju w szwajcarskiej Bazylei. Po zaciętej walce Zieliński z partnerem zameldowali się w 1/2 finału.

Spotkanie lepiej rozpoczął nasz rodak ze swoim monakijskim partnerem. Po 5 gemie na tablicy widniał wynik 4:1 dla Polaka i Monakijczyka. Później walka się wyrównała, jednak wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła wygrać tego seta 6:3.

Drugi set był dokładnym odzwierciedleniem pierwszego, ale niestety na korzyść Krajicka i Dodiga. Każdy zwrócił uwagę na kolejność zdobywanych punktów, zwycięstwo w 4 gemie po przegranym serwisie polsko-monakijskiej pary i ostatecznie rezultat, czyli 6:3.

Trzeci, decydujący set, rozpoczął się na korzyść Zielińskiego i Nysa, jednak trzy kolejne gemy padły łupem pary chorwacko-amerykańskiej. Potem szalona pogoń Łukasza i Hugo dała w 10 secie wyrównanie. Ostatecznie Polak i Monakijczyk zwyciężyli to spotkanie wygrywając w ostatnim secie 10:7. Teraz, w półfinale, zagrają z Brytyjczykiem Jamie Murray’em oraz Nowozelandczykiem Michaelem Venusem.