fot: PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 w spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Goście wyszli na prowadzenie na początku drugiej części spotkania po golu Alexandra Gorgona, a do wyrównania doprowadził Bartosz Nowak.

W szóstej minucie Pogoń mogła otworzyć wynik spotkania, gdy Wahan Biczachczjan wpadł w pole karne i strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Vladana Kovacevic, który popisał się znakomitą interwencją. W 15. minucie akcję Portowców wykończył Alexander Gorgon, którego płaski strzał wybronił bramkarz mistrzów Polski. W odpowiedzi Fabian Piasecki doszedł do dośrodkowania i uderzył głową, a strzał przeszedł obok bramki Valentina Cojocaru. W 30. minucie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych, a najlepiej w szesnastce zachował się Biczachczjan, który uderzył z pierwszej piłki, a ponownie Częstochowian od straty bramki uchronił Kovacević. Rozgrywający znakomity mecz Biczachczjan, zagrał do Efthymiosa Koulourisa, który strzelił obok słupka. Po chwili Efthymios Koulouris uderzał z szesnastu metrów, a piłka powędrowała obok bramki rywali. W 39. minucie Marcin Cebula otrzymał podanie od Gustava Berggren, a ze strzałem polskiego zawodnika poradził sobie Cojocaru. W doliczonym czasie gry znakomitą sytuację zmarnował Linus Wahlqvist, który z pięciu metrów uderzył w słupek.

Druga połowa zaczęła się od dwóch fantastycznych interwencji bramkarza Rakowa, który zatrzymał poza polem karnym strzał Biczachczjana, a po chwili odbił dobitkę jednego z zawodników gospodarzy. W 49. minucie piłkę w bramce gospodarzy umieścił Berggren, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej szwedzkiego zawodnika. Chwile później Grosicki uderzył z dystansu, a ponownie w bramce bez zastrzeżeń spisał się bramkarz przyjezdnych. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w 54. minucie po golu wprowadzonego po przerwie Bartosza Nowaka, który wykorzystał zagranie od Koczergina i strzałem z sześciu metrów umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza rywali. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w 54. minucie po golu wprowadzonego po przerwie Bartosza Nowaka, który wykorzystał zagranie od Koczergina i strzałem z sześciu metrów umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza rywali. W 67. minucie Kamil Grosicki wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, a tam na piłkę nabiegał Alexander Gorgon, który zmienił kierunek lotu piłki i doprowadził do remisu. W 80. minucie z rzutu wolnego uderzał Kamil Grosicki, a piłka zatrzymała się na murze. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Bogdan Racovitan był bliski umieszczenia piłki we własnej bramce po tym jak przeciął dośrodkowanie gospodarzy, a piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Piłkę meczową miał Kamil Grosicki, którego zatrzymał rozgrywający znakomite spotkanie bramkarz Rakowa.