Foto: Volleyball World

Świetny turniej mają za sobą Piotr Kantor i Jakub Zdybek. Nasi siatkarze plażowi dotarli do samego finału w Beach Pro Tour Challenge ulegając Holendrom Immersowi/Van de Velde. Jest to dla nich pierwszy medal w historii wspólnych występów.

W półfinale Kantor i Zdybek zagrali z Australijczykami Nicolaidisem/Carracherem. Podobnie jak było to w poprzednich spotkaniach i tym razem byliśmy świadkami tie-breaka.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 9:9 to Polacy zdobyli trzy punkty z rzędu, a po dobrych atakach powiększyli jeszcze bardziej swoją zaliczkę. Przeciwnicy Kantora i Zdybka nie poddali się i zaczęli szaleńczą pogoń, która udała im się. Ostatecznie to właśnie Australijczycy, po grze na przewagi wygrali inaugurującą partię 25:23.

W drugiej odsłonie sytuacja zmieniała się błyskawicznie. Raz na prowadzeniu byli Polacy, za chwilę już Australijczycy. Dopiero po bloku Kantora biało-czerwoni oderwali się na trzy punkty 19:16 i dowieźli zwycięstwo w drugim secie 21:19.

W tie-breaku widzieliśmy piekielnie wyrównane wymiany. Po asie serwisowym Zdybka, a następnie udanym bloku to polscy siatkarze byli z przodu (9:7). Szybko jednak Australijczycy doprowadzili do wyrównania (10:10), i gra znów szła na noże. Ostatecznie lepsi okazali się Polacy wygrywając 15:13 i w całym półfinale 2:1.

Półfinał: Kantor/Zdybek – Nicolaidis/Carracher 2:1 (23:25, 21:19, 15:13)

W finale Kantor i Zdybek zmierzyli się z Holendrami Immersem/Van de Veldem. Niestety w żadnym z setów nasi panowie nie dali rady wygrać.

Holendrzy w pierwszej odsłonie wysforowali się dość szybko na prowadzenie, które z biegiem czasu tylko powiększali. Polacy starali się do nich zbliżyć, ale poniesione straty były na tyle duże, że odrobienie ich graniczyło z cudem. Po ataku Immersa Oranje mieli całą plejadę piłek setowych. Skończyli już drugą z nich, dzięki Stevenowi Van de Velde wygrywając 21:16.

Drugi set wyglądał nieźle do stanu 6:6. Od tego momentu Polacy mieli coraz więcej kłopotów, z czego skorzystali Holendrzy zdobywając serią pięć punktów (14:8). Kantor i Zdybek byli w ogromnych tarapatach, kiedy w polu serwisowym stanął Immers i zanotował kilka punktów z rzędu (19:10). Biało-czerwoni starali się bronić meczboli, ale przy trzecim z nich byli już bezbronni przegrywając 13:21 i w całym finale 0:2.

Łącznie Kantor zanotował szesnaście punktów, a Zdybek sześć. Nasi siatkarze plażowi zasługują na wyrazy uznania. Ich srebrny medal jest pierwszym wspólnym w historii ich występów. Liczymy, że nie będzie jednocześnie ostatnim.

Finał: Kantor/Zdybek – Immers/Van de Velde 2:0 (21:16, 21:13)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!