Foto: Filip Peliwo (Facebook)

Filip Peliwo mierzył się w środowe popołudnie w 1/16 finału turnieju w Glasgow. Niestety, podzielił los swoich rodaków i pożegnał się z rozgrywkami. Lepszy okazał się Brytyjczyk Parker.

Już pierwszy set nie wyglądał za dobrze w wykonaniu Polaka. Peliwo szybko stracił dwa gemy i to w zasadzie wystarczyło jego rywalowi w końcowym zwycięstwie tej partii. Filip nie był w stanie ani razu nawet wyrównać stanu rywalizacji i starał się jedynie o zmniejszenie strat. Niestety to zadanie nie wyszło mu dobrze, gdyż ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4 dla Parkera.

Niżej notowany Brytyjczyk zachował chłodną głowę również w drugiej odsłonie meczu. Sytuacja w tej części spotkania była niemalże identyczna, jak w pierwszej. Różnica była jedną – Peliwo zdobył tylko trzy gemy. Parkerowi natomiast w sukcesie pomogły jego asy serwisowe, których w tym secie zanotował 5, a w całym spotkaniu 7. Tym samym Stuart Parker po zwycięstwie 2:0 zameldował się w najlepszej szesnastce, a Peliwo jako ostatni z Polaków pożegnał się z turniejem.

Glasgow Chall (1/16 finału)

Filip Peliwo (447.) – Stuart Parker (733.)

0:2 (4:6; 3:6)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!