Foto: biathlon.com.pl

Dla Jana Guńki mistrzostwa świata juniorów w biathlonie będą z pewnością miłym wspomnieniem. Do brązowego medalu polski reprezentant dołożył dziś srebro w sprincie. 

Guńka w biegu sprinterskim na dziesięć kilometrów spisał się rewelacyjnie. Na obu strzelaniach był bezbłędny, a do tego świetnie ”połykał” kilometry. Po drugiej wizycie na strzelnicy wybiegł na trasę na pierwszej pozycji. Nie zdołał jednak odeprzeć ataku Norwega Isaka Freya. Do samego końca w walce o medale pozostawał Konrad Badacz. Polski biathlonista był bardzo dobrze dysponowany przede wszystkim biegowo. Na strzelnicy było już gorzej (za drugim razem zanotował dwa pudła), co nie pozwoliło mu stanąć na pudle. Końcowo Badacz wylądował na siódmej lokacie. Poza czołową trzydziestką mieliśmy jeszcze Fabiana Suchodolskiego – trzydziesta ósma lokata oraz pozycję niżej  Marcina Zawóła.

Na 7,5 kilometra kobiet najwyżej z Polek sklasyfikowano Barbarę Skrobiszewską. Biało-czerwona bezbłędnie strzelała, ale jej bieg nie dał medalu. Co więcej okazał się wystarczający tylko do jedenastego miejsca. Anna Nędza-Kubiniec, po jednej karnej rundzie wypadła poza czołową dwudziestkę plasując się na dwudziestej trzeciej lokacie. Na odległej pięćdziesiątej trzeciej sprint zakończyła Klaudia Topór, a na pięćdziesiątej ósmej Emilia Zasadna.

Wyniki sprintu MŚJ na 10 km mężczyzn: 

1. Isak Frey – 24:01,8

2. Jan Guńka +10,6 s.

3. Linus Kesper +25,8 s.


7. Konrad Badacz +50,6 s.

38. Fabian Suchodolski +2:50,5

39. Marcin Zawół +2:50,9

Wyniki sprintu MŚJ na 7,5 km kobiet:

1. Sara Andersson – 21:12,6

2. Julia Tannheimer +9,0 s.

3. Valentina Dimitrova +13,8 s.


11. Barbara Skrobiszewska +1:26,3

23. Anna Nędza-Kubiniec +1:55,7

53. Klaudia Topór +3:59,1

58. Emilia Zasadna +4:06,2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!