Arka Gdynia
Seth Leday fot: plk.pl

Enea Stelmet Zastal przegrywa z Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia 73:78 w Zielonej Górze. Goście odnieśli tym samym ósme zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Adrian Bogucki – 14 punktów, pięć zbiórek oraz Seth Leday – 12 punktów, 12 zbiórek.

Pierwszą kwartę zainaugurowali Adam Hrycaniuk i Stefan Kenić z Arki, zdobywając pięć punktów. Szybko odpowiedzieli Darious Hall i Michał Kołodziej, zmniejszając stratę do jednego punktu. Mimo to goście za sprawą Hrycaniuka i Grzegorza Kamińskiego, podwyższyli prowadzenie do sześciu punktów. Swoje punkty dołożyli również Leday i Bogucki, a ich przewaga wyniosła już 11 oczek. Gonić próbował ich Jan Wójcik, ale rywal podwyższył różnicę do 16 punktów. Strata zmalała do 13, dzięki punktom Wójcika.

Bogucki i Bryce Alford, otworzyli drugą kwartą pięcioma punktami. Tym samym przewaga ich zespołu, wzrosła do 18 punktów. Gospodarze próbowali gonić rywala, a było to możliwe, dzięki celnym akcjom Novaka Musića i Halla. Ich punkty zmniejszyły stratę Zastalu do 11 oczek. Goście jednak nie odpuszczali i ponownie podwyższyli przewagę do 15 punktów, a swoje akcje kończyli m.in. Filip Matczak i Kenić.

Po przerwie miejscowi, zaczęli pogoń za przeciwnikiem. A.j. English i Jeriah Horne trafili dwie trójki z rzędu, a strata zespołu z Zielonej Góry zmalała do ośmiu punktów. Zatrzymać ich próbowali Bogucki i Matczak, co skutkowało zwiększeniem różnicy do 12 punktów. Przed końcem kwarty, Marcin Woroniecki trafił za trzy punkty i zmniejszył przewagę rywala do dziewięciu oczek.

Ostatnią kwartę rozpoczęli Kamiński i Leday, podwyższając prowadzenie do 11 punktów. Za to po drugiej stronie boiska, trafiali Horne i Woroniecki. Zbliżyli się tym samym do rywala na sześć punktów. Jednak Kenić i Hrycaniuk szybko zareagowali i utrzymali prowadzenie Arki, na poziomie ośmiu punktów. Zawodnicy trenera Sirvydisa nie odpuszczali i zbliżyli się do rywala na cztery, a następnie na trzy punkty. Lecz Alford wykorzystał dwa rzuty osobiste, a drużyna z Gdyni wygrała spotkanie różnicą pięciu oczek.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 73:78 (12:25,20:20,22:15,19:18)
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Hall 20, English 11, Musić 12, Woroniecki 8, Rakocević 6, Horne 6, Wójcik 6, Kołodziej 4, Kikowski 0, Lewandowski 0
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bogucki 14, Kenić 13, Leday 12, Alford 11, Hrycaniuk 10, Matczak 10, Kamiński 8, Pluta 0, Marchewka 0, Szumert 0