04.03.2022 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) PILKA RECZNA ( HANDBALL ) PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2021/2022 LIGA POLSKA ( SUPERLEAGUE MEN'S POLISH LEAGUE ) MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW - SANDRA SPA POGON SZCZECIN ( GAME ) NZ WOJCIECH DADEJ LUKA ARSENIC FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Grupa Azoty Unia Tarnów objęła prowadzenie w grupie spadkowej Orlen Superligi. W sobotnim spotkaniu wygrała ona z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. 

Unia Tarnów rywalizację w grupie spadkowej rozpoczęła od zwycięskiego meczu z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwa nie odniosła natomiast drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, która to przegrała z Energą Wybrzeże Gdańsk.

W sobotnim spotkaniu z Piotrkowianinem wygrać udało się tarnowianom, którzy od początku spotkania grali zdecydowanie lepiej. W 2. minucie karnego nie wykorzystali goście z Piotrkowa Trybunalskiego. Na prowadzenie kilka chwil później wyszła natomiast Unia. Dwie bramki pod rząd zdobył dla tarnowskiego zespołu Paweł Podsiadło.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:9. Duża w tym zasługa bramkarza tarnowskiej drużyny – Patryka Małeckiego. Otrzymał on też ostatecznie tytuł MVP tego spotkania.

Drugą połowę od dwóch goli zdobytych pod rząd otworzyli goście. Na 10:16 i 11:16 trafiali bowiem Marcin Szopa i Kamil Mosiołek. Goście nie zdołali odrobić strat, choć druga połowa miała zdecydowanie bardziej wyrównany charakter.

Unia Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:21 (16:9)

Wygrać w 2. kolejce grupy spadkowej nie zdołała najwyżej klasyfikowana drużyna wśród drużyn walczących o utrzymanie. Z Gwardią Opole wygrała bowiem Energa Wybrzeże Gdańsk, która to w kolejnej rundzie zmierzy się z Unią Tarnów.

Gola otwierającego wynik sobotniego spotkania zdobył w Gdańsku zawodnik z Opola – Andrzej Widomski. W kolejnych minutach cztery trafienia z rzędu odnotowali jednak gdańszczanie, którzy po pierwszej połowie prowadzili 18:13.

Na początku drugiej połowy kolejne bramki dla gdańskiego zespołu zdobywali pod rząd Mateusz Jachlewski i Nejc Zmavc. Gospodarze prowadzili 20:13, więc mogli sobie pozwolić na kilka chwil przestoju. Goście strat nie zdołali już jednak odrobić, choć w drugiej połowie wygrali 16:13.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Gwardia Opole 32:29 (18:13)

Po sobotnich spotkaniach na 9. miejsce wskoczyła Unia, która w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła 33 pkt. Corotop Gwardia Opole plasuje się na 10. pozycji z dorobkiem 32 pkt. W najgorszej sytuacji są drużyny zamykające ligową tabelę – Zagłębie Lubin i Zepter KPR Legionowo. Starcie tych drużyn przewidziano na 14 kwietnia. Początek od 16:00.

Orlen Superliga – grupa spadkowa: 

9. Grupa Azoty Unia Tarnów – 33 pkt (28 rozegranych spotkań)
10. Corotop Gwardia Opole – 32 pkt (28 rozegranych spotkań)
11. Energa Wybrzeże Gdańsk – 26 pkt (28 rozegranych spotkań)
12. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – 26 pkt (28 rozegranych spotkań)
13. Zagłębie Lubin – 23 pkt (27 rozegranych spotkań)
14. Zepter KPR Legionowo – 13 pkt (27 rozegranych spotkań)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!