Kolarstwo torowe
2023 UEC Track Elite European Championships - Grenchen (Suisse) Day 5 - 12/02/2023 - - photo Tommaso Pelagalli/SprintCyclingAgency©2023

Puchar Narodów w kolarstwie torowym dobiega końca. Przedostatniego dnia rywalizacji na welodromie najlepiej wypadły siostry Pikulik w madisonie oraz Mateusz Rudyk w keirinie. 

Wiktoria i Daria Pikulik już w eliminacjach madisona błysnęły zdobywając pięć punktów. To dało im ósme miejsce, które było premiowane awansem do finału. W nim Polki starały się jak mogły. To przełożyło się na dziewięć oczek i szóstą lokatę. W klasyfikacji generalnej biało-czerwone uplasowały się na trzynastym miejscu.

Długą przeprawę w keirinie miał Mateusz Rudyk. Polski kolarz w pierwszej rundzie był czwarty, przez co nie otrzymał bezpośredniej przepustki dalej. Musiał walczyć o nią w repasażach. Tam okazał się szybszy od Francuza, Niemca i Hiszpana. Na repasażach rywalizację zakończył drugi z Polaków – Rafał Sarnecki. W drugiej rundzie stanął w szranki z Holendrem, Brytyjczykiem, Kanadyjczykiem, Czechem oraz reprezentantem Trynidadu i Tobago. Niestety, Polak nie miał szczęścia i zafiniszował na czwartej pozycji. To wykluczyło go ze zmagań o czołowe miejsca, i pozostało mu ściganie o lokaty 7-12. Końcowo Rudyk poradził sobie z przeciwnikami i zajął najwyższe możliwe miejsce siódme. W klasyfikacji generalnej Rudyk ukończył Puchar Narodów na dwudziestej trzeciej pozycji, a Rafał Sarnecki na dwudziestej czwartej.

W sprincie Marlena Karwacka i Paulina Petri nie pokazały się z najlepszej strony. Karwacka w eliminacjach miała czternasty czas. W 1/16 finału wyeliminowała Chinkę Lijuan Wang, a potem była gorsza od Holenderki Hetty Van de Wouw. Jej koleżanka reprezentacyjna zaczęła od dwudziestego czwartego wyniku w eliminacjach, a później poległa w 1/16 z Niemką Alessy-Catriony Propster. W klasyfikacji generalnej obie panie uplasowały się na odległych pozycjach: Karwacka na dwudziestej dziewiątej, a Petri na czterdziestej piątej.

W omnium rozczarował Kacper Majewski. Polak w wyścigu kwalifikacyjnym był dziewiąty, w omnium uzbierał dziewięć punktów, co wystarczyło do osiemnastej lokaty. Poza tym był dwudziesty pierwszy w wyścigu tempowym (jeden punkt), dziesiąty w wyścigu eliminacyjnym (dwadzieścia dwa punkty), trzynasty w wyścigu punktowym (dwadzieścia punktów). Łącznie przełożyło się to na czterdzieści dziewięć punktów i szesnastą lokatę. W łącznej klasyfikacji Pucharu Narodów Majewski uplasował się na czterdziestej drugiej pozycji, a Alan Banaszek na trzydziestej ósmej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!