Przygotowująca się do Mistrzostw Świata hokejowej elity reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1-6 w spotkaniu rozegranym w Żylinie.

Biało-Czerwoni bojaźliwie przystąpili do kontrolnej gry, utrzymując wynik remisowy tylko 150 sekund. W kolejnych trzech minutach Słowacy umieścili krążek w bramce sąsiadów z północy trzykrotnie. Począwszy od końcówki pierwszej tercji polski zespół prezentował się już bardzo przyzwoicie na tle mocnego rywala, nawiązując równorzędną walkę, która pozwoliła uzyskać honorowe trafienie na otwarcie trzeciej tercji.

Towarzysko

Słowacja – Polska 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)

Bramki 1:0 Pavol Regenda – Matúš Sukeľ (3), 2:0 Samuel Takáč – Marek Hrivík, Peter Cehlárik (4), 3:0 Peter Cehlárik – Marek Hrivík, Šimon Nemec (5), 4:0 Peter Cehlárik – Marek Hrivík, Šimon Nemec (14), 4:1 Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka, Bartosz Ciura (41), 5:1 Peter Cehlárik – Andrej Golian, Marek Hrivík (56), 6:1 Marek Hrivík (60)