fot: X/Central do Arabão

Abha Club niespodziewanie pokonał 3:1 piąty zespół saudyjskiej ekstraklasy, a jednego z goli dla klubu walczącego o utrzymanie zdobył Grzegorz Krychowiak.

W starciu z Al-Ittihad drużyna byłego reprezentanta Polski objęła prowadzenie w 57. minucie, gdy rzut karny pewnym uderzeniem na gola zamienił Grzegorz Krychowiak, który zdobył dziewiątego gola w sezonie. Goście doprowadzili do wyrównania w 63. minucie, gdy Jota dobił swoje uderzenie z rzutu karnego. Abha zwycięstwo zapewniła sobie pomiędzy 69, a 73 minutą. Gospodarzy na prowadzenie w 69. minucie wyprowadził Hassan Al Ali, a cztery minuty później wynik meczu ustalił Fabián Noguera.

Drużyna reprezentanta Polski, który rozegrał całe spotkanie, po 30. kolejkach znajduje się w strefie spadkowej, zajmując szesnaste miejsce. Abha ma tyle samo punktów co piętnasty Al Akhdoud i jedno oczko mniej niż czternasty w tabeli Al Riyadh.