Trefl Sopot
Andy Van Vliet fot: plk.pl

MKS przegrywa z Treflem Sopot w Dąbrowej Górniczej 93:101 po dogrywce. Goście tym samym awansowali do półfinałów Orlen Basket Ligi i powalczą o finał z wygranym z pary WKS Śląsk Wrocław – Arged Stal Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazali się Andy Van Vliet – 29 punktów, 11 zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Van Vliet z Trefla, trafiając za dwa punkty. W odpowiedzi MKS, wyszedł na prowadzenie 3:2, a następnie 5:4. Drużyna z Sopotu, po chwili ponownie wróciła na prowadzenie. Jednak za sprawą Xeyrius Williams, gospodarze doprowadzili do remisu. Mimo to kilka akcji z rzędu, lepiej rozegrali goście, wychodząc na siedmiopunktowe prowadzenie. Mieli w tym udział m.in. Paul Scruggs i Aaron Best. Jeszcze przed końcem kwarty, podopieczni trenera Balibrei, zmniejszyli stratę do dwóch punktów.

Drugą kwartę zainaugurował Lovell Cabbil, doprowadzając do remisu 19:19, a następnie jego kolega Dawid Słupiński ustalił wynik na 22:22. Jarosław Zyskowski dał prowadzenie gościom, ale szybko wyprzedzili ich miejscowi. Celne kosze Dominika Wilczka i Williamsa, dały drużynie z Dąbrowej przewagę trzech punktów. Obie drużyny mocno walczyły o pozycję lidera, przed końcem drugiej kwarty. Co chwilę na tablicy wyników widniał remis, ale to finalnie podopieczni trenera Tabaka wyszli na prowadzenie 44:42.

Po przerwie do akcji wkroczyli Wilczek i Nicolas Carvacho, ustalając wynik na 47:44 dla MKS-u. Dodatkowo powiększyli przewagę do siedmiu oczek, ale celne kosze Austona Barnesa i Benedeka Varadiego, pomniejszyły stratę Trefla do jednego punktu. MKS odskoczył od rywala, ale Jakub Schenk wyprowadził gości na wynik 64:63.

Czwartą kwartę otworzyli Schenk i Varadi, powiększając przewagę ich drużyny do pięciu oczek. Gospodarze w miarę szybko zareagowali i powrócili na prowadzenie 71:70. Sytuację dodatkowo polepszył Carvacho, kończąc swoje akcje i ustalając wynik na 81:75. Do remisu doprowadzili Van Vliet, a następnie Scruggs, co oznaczało dogrywkę.

W doliczonym czasie gry, oba zespoły mocno walczyły o wygraną i raz za razem doprowadzali do remisu. Sytuację ustabilizowali Barnes i Van Vliet, którzy doprowadzili swoją drużynę do wygranej i tym samym meldują się w półfinałach.

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot: 93:101 (17:19,25:25,21:20,23:22,7:15)

MKS Dąbrowa Górnicza: Carvacho 19, Wilczek 19, Williams 17, Persons 13, Garcia 10, Kulikowski 5, Słupiński 5, Cabbil 3, Piechowicz 2, Kucharek 0

Trefl Sopot: Van Vliet 29, Schenk 16, Best 15, Scruggs 14, Barnes 12, Varadi 8, Musiał 3, Zyskowski 3, Witliński 1, Groselle 0