Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz fazy grupowej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet 2024. Podopieczne włoskiego szkoleniowca Stefano Lavariniego pokonały utytułowane Włoszki 3:0.

Mocne otwarcie w pierwszym secie było reprezentacji Polski. Biało-czerwone prowadzone przez włoskiego szkoleniowca przy zagrywce Wenerskiej objęły prowadzenie 5:1. Skuteczne na kontrach były Stysiak oraz Łukasik. Od początku meczu szczelnie funkcjonował polski blok. Włoszki umiejętnie czytały grę polskiego zespołu. Szczelny blok doprowadził do remisu 6:6, skuteczna na kontrze była Antropova. Biało-czerwone przy agresywnym serwisie popełniały proste błędy w polu zagrywki. Włoszki zdobywanie punktów opierał na punktach zdobywanych przez Antropovą, czy Omorui. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego nabierały odpowiedniego rytmu gry. Szczelny blok poprawił punktowy dystans do trzech oczek 15:12. W środkowym fragmencie pierwszego seta znakomicie w obronie grała Szczygłowska. Punktowy serwis Danesi i skuteczne ataki ze środka oraz błędy własne sprawiły, ze Włoszki prowadziły 21:15. Polki nie dały za wygraną. Skuteczne ataki Stysiak oraz Łukasik doprowadziły do gry na przewagi, którą wygrał zespół włoskiego szkoleniowca 28:26 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

W początkowych fragmentach drugiego seta żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznego prowadzenia. Reprezentacje grały skutecznym i szczelnym blokiem i na tablicy wyników było 5:5. Aktywne w ataku polskiej drużyny były Mędrzyk, Stysiak czy Łukasik i Alagierska. Polską drużynę narodową wspierał szczelny blok, a zagrywki Mędrzyk i kontra Stysiak dały prowadzenie Polkom 12::11. Niezawodna w ataku Stysiak oraz punktowy blok zapewnił polskiej reprezentacji dwa punkty przewagi 15:13. Biało-czerwone systematycznie powiększały prowadzenie. W ataku punktowała Stysiak oraz agresywny serwis zapewnił prowadzenie polskiemu zespołowi 21:16. Zespół włoskiego szkoleniowca utrzymały prowadzenie do zakończenia mimo skuteczności w ataku Antropovej. Błąd własny Włoszek zapewnił sukces w drugiej partii Polkom 25:23 i prowadzeniu w meczu 2:0.

W trzecim secie walka toczyła się punkt za punkt. We włoskiej drużynie punkty w ataku zdobywała Antropova oraz aktywna w ataku była Danesi. W środkowej części trzeciego seta znakomicie funkcjonował blok. Włoszki prowadziły 15:12. W polskiej drużynie wiele punktów skutecznym atakiem zdobywały Mędrzyk, Łukasik oraz Stysiak. Aktywne były środkowe Korneluk i Alagierska. Błąd własny Włoszek dał prowadzenie Polkom 19:18. Drużyna argentyńskiego szkoleniowca popełniała dużą ilość własnych błędów. Drużynowy dorobek poprawiała Stysiak. Decydujący atak o zwycięstwie Piasecka dająca wygraną w trzeciej odsłonie 25:21 i cały mecz 3:0.