Wybierając się na wymarzone wakacje najczęściej chcemy nie troszczyć się o nic, tylko korzystać ze słońca i możliwości wypoczynku. Odpowiedzią na te potrzeby są wyjazdy all inclusive, zapewniające nam nie tylko komfortowy nocleg w wybranym hotelu, ale również pełne wyżywienie, dostęp do napojów i przekąsek, a często również dodatkowe atrakcje. Na czym polega all inclusive, jak działają jakie wyjazdy i ile to kosztuje? Sprawdzamy! 

Wakacje all inclusive są synonimem swobodnego wypoczynku, bez konieczności samodzielnego troszczenia się o gotowanie obiadów czy zaopatrywanie hotelowej lodówki w napoje. Dostępne we wszystkich wakacyjnych destynacjach, od Chorwacji po Malediwy, wyjazdy all inclusive mogą różnić się pomiędzy sobą zakresem świadczonych usług, zawsze jednak obejmują wyżywienie i dostęp do bezalkoholowych napojów na terenie hotelu. Jak działa all inclusive i czego się spodziewać po takim wyjeździe? Zobacz
CENY ALL INCLUSIVE na ten weekend: www.fostertravel.pl/all-inclusive/  

Co to jest i na czym polega all inclusive? 

All inclusive to forma wyżywienia lub pakietu wczasowego, oferowanego przez hotele i kurorty, która obejmuje pełne wyżywienie oraz szeroki zakres usług dodatkowych w cenie jednej opłaty. Podstawową ideą all inclusive jest zapewnienie klientom maksymalnej wygody i komfortu podczas pobytu, eliminując konieczność dodatkowych wydatków na jedzenie, napoje i rozrywkę. 

Podstawowe elementy oferty all inclusive obejmują: 

  • Pełne wyżywienie – all inclusive zazwyczaj obejmuje trzy posiłki główne dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), przekąski oraz napoje. Posiłki mogą być serwowane w formie bufetu lub podawane w wybranych restauracjach hotelowych. 
  • Napoje – pakiet all inclusive często zawiera szeroki wybór napojów bezalkoholowych (woda, soki, napoje gazowane) oraz napojów alkoholowych (piwo, wino, drinki). Często dostępne są również alkohole lokalne i importowane. 
  • Usługi dodatkowe – oprócz wyżywienia i napojów, all inclusive może obejmować różnorodne usługi dodatkowe, takie jak dostęp do basenów, siłowni, klubów fitness, animacje dla dzieci i dorosłych, programy rozrywkowe, sporty wodne (jeśli hotel znajduje się nad morzem), leżaki i parasole na plaży, a także transfer z lotniska i z powrotem. 

All inclusive jest popularną opcją wakacyjną dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą mieć wszystko zapewnione podczas swojego pobytu, bez konieczności martwienia się o dodatkowe koszty i organizację posiłków oraz rozrywki. 

Jakie są rodzaje all inclusive? 

Opcje all inclusive mogą się różnić w zależności od konkretnego hotelu lub kurortu, ale często można wybierać spośród różnych pakietów, które oferują różny zakres usług. Na przykład, niektóre hotele oferują podstawowy pakiet all inclusive, który obejmuje tylko podstawowe posiłki i napoje, podczas gdy inne mogą oferować pakiet premium, który zawiera dodatkowe luksusowe usługi, takie jak dostęp do restauracji à la carte, masaże, zajęcia sportowe, itp. Poniżej przedstawiamy kilka głównych rodzajów all inclusive: 

  • Podstawowe all inclusive – jest to najbardziej podstawowy rodzaj all inclusive, który obejmuje trzy główne posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) oraz napoje (alkoholowe i bezalkoholowe) przez cały dzień. Posiłki zazwyczaj są serwowane w formie bufetu lub podawane w wybranych restauracjach hotelowych. 
  • All inclusive premium – jen rodzaj all inclusive oferuje dodatkowe luksusowe usługi i udogodnienia, które nie są dostępne w standardowym pakiecie. Mogą to być na przykład dostęp do restauracji à la carte, specjalne atrakcje i programy rozrywkowe, darmowe zabiegi spa czy masaże, dostęp do ekskluzywnych basenów lub plaż, itp. 
  • Ultra all inclusive – jest to najbardziej rozbudowana forma all inclusive, która oferuje największy zakres usług i udogodnień. Obejmuje ona wszystkie elementy standardowego all inclusive oraz dodatkowe luksusowe usługi, takie jak szampan i owoce w pokoju po przyjeździe, darmowe wycieczki, korzystanie z minibaru w pokoju bez dodatkowych opłat, obsługa concierge, itp. 
  • All inclusive dla rodzin – jiektóre hotele oferują specjalne pakiety all inclusive skierowane głównie do rodzin z dziećmi. Takie pakiety mogą zawierać dodatkowe atrakcje dla dzieci, specjalne menu dla najmłodszych, opiekę nad dziećmi, programy animacyjne dla dzieci, itp. 
  • All inclusive dla dorosłych – j niektórych hotelach można znaleźć opcje all inclusive skierowane wyłącznie dla dorosłych, które mogą obejmować np. dostęp do ekskluzywnych barów i klubów nocnych, specjalne animacje dla dorosłych, kursy kulinarnego czy koktajlowego mistrzostwa, itp. 

Warto pamiętać, że powyższe rodzaje all inclusive to tylko niektóre z możliwych wariantów, a każdy hotel może mieć własne, spersonalizowane oferty all inclusive, dostosowane do preferencji i potrzeb swoich klientów. 

Ile kosztują wakacje all inclusive? 

Jeśli chodzi o ceny wakacji all inclusive, to oczywiście są one wyższe niż pobyty z opcją BB (śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje), ale w wielu przypadkach różnice są niewielkie i w gruncie rzeczy pozwalają sporo zaoszczędzić np. na jedzeniu kolacji w okolicznych restauracjach, zakupie napojów czy alkoholi. 

Najlepiej zobrazować to na przykładach. 5-gwiazdkowy hotel Barut Sunwing Side Beach w tureckim Side, 7-dniowy pobyt poza szczytem sezonu (polska wiosna). W opcji ze śniadaniami trzeba zapłacić za wakacje 3000 zł za osobę, wyżywienie HB powoduje wzrost ceny (w tym samym terminie) do 3215 zł za osobę, a all inclusive – do 3458 zł za osobę. Różnica nie jest aż tak wielka, a w ramach all inclusive na gości czekają trzy główne posiłki, późne śniadanie, podwieczorek, późny posiłek, nielimitowane napoje i lody, a także możliwość korzystania z restauracji a’la carte. 

Inny przykład – 4-gwiazdkowy hotel Apollo na greckiej Krecie, 7 dni poza szczytem sezonu (również w okresie polskiej wiosny). Koszt takich wakacji z wyżywieniem HB to 2009 zł za osobę (napoje do posiłków dodatkowo płatne), zaś all inclusive – 2409 zł za osobę (trzy główne posiłki, przekąski, bezpłatne napoje w wyznaczonych miejscach i godzinach). 

Jak widać, all inclusive ma wiele zalet, a cena takich wyjazdów nie odbiega znacząco od wakacji ze śniadaniami lub śniadaniami i obiadokolacjami. Nie dziwi więc, że od lat jest to jedna z najpopularniejszych form wakacji, chętnie wybierana niezależnie od destynacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!