Piłka ręczna
media.orlen-superliga.pl

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wygrał środowy mecz Orlen Superligi, w której to rywalizował u siebie z niżej notowanym Zagłębiem Lubin. Mecz ten był kluczowym w kontekście bezpośrednio utrzymania się w rozgrywkach. 

Stawką środowego meczu było zapewnienie sobie bezpośredniego utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla obu zespołów był to też ostatni ligowy mecz w tym sezonie.

W lepszej sytuacji byli przed środową rywalizacją szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego. W dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadzili oni bowiem 29 pkt, co dawało 12. miejsce. Wygranej potrzebowało więc plasujące się na 13. pozycji – Zagłębie Lubin.

Przebieg meczu:

Początek meczu miał wyrównany charakter. Obie drużyny wykorzystywały swoje sytuacje. Więcej nieskuteczności zaczęło pojawiać się w drugiej części pierwszej połowy. Nie było jednak zbyt wielkich przestojów w grze. Wynik oscylował więc w okolicy remisu. W końcówce pierwszej części spotkania przyjezdni radzić musieli sobie w podwójnym osłabieniu. Do przerwy z prowadzenia cieszyć mógł się więc Piotrkowianin, który to prowadził 15:13.

Na początku drugiej połowy swoją przewagę podwyższyli gospodarze. Odskoczyć rywalom nie dali jednak goście. Przez pewien moment grali oni nawet w podwójnej przewadze. Do wyrównania doszło natomiast w 44. minucie, kiedy to na 20:20 trafić zdołał Jan Czuwara.

W 49. minucie z prowadzenia cieszyć mogło się Zagłębie. Szczypiorniści z Lubina wykorzystali niedokładność gospodarzy. Na 23:22 trafił bowiem Jakub Moryn, który to wpakował piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach goście mieli szanse na podwyższenie swojego prowadzenia, lecz ich kontry kończyły się niepowodzeniem.

Końcówka zapowiadała się więc niezwykle dramatyzująco. Przez kilka minut obie drużyny miały jednak problem z wykańczaniem swoich sytuacji.

Gospodarzom prowadzenie udało się odzyskać w 59. minucie, kiedy to na 27:26 trafić zdołał Krystian Krajewski. Wyrównać w kolejnej akcji nie zdołali natomiast goście, którym to pozostała minuta na odwrócenie wyniku tego spotkania. Miejscowych próbowali oni zatrzymywać wysoko ustawioną linią obrony. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Wygrać udało się więc gospodarzom, którzy to triumfowali 27:26.

Co teraz? 

W barażach mierzyć będzie się więc Zagłębie Lubin. O awans do Orlen Superligi rywalizować z tym zespołem będzie wicemistrz Ligi Centralnej – Padwa Zamość.

Kilka dni temu rozstrzygnęła się też rywalizacja o miano najlepszej drużyny grupy spadkowej. Z 9. miejsca cieszyć może się ostatecznie Gwardia Opole, która to wygrała z Unią Tarnów 34:30.

Z rozgrywkami pożegnała się już drużyna z Legionowa, która to zostanie sklasyfikowana na ostatnim – 14. miejscu. W swoim pożegnalnym meczu zmierzy się ona z pewną utrzymania – Energą Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie to zaplanowano na 18 maja. Początek od 18:00.

Orlen Superliga – grupa spadkowa
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 27:26 (15:13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!