Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios po porażce w Wuxi chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. To zadanie im się udało, gdyż na inaugurację turnieju w tajskim Taipei Polak i Australijczyk pokonali Tajwańczyków Kuan-Yi Lee’ego oraz Bang Shuo Yina 6:3, 7:5.

Trzeba przyznać, że Matuszewski i jego partner mieli spore motywacje, by wygrać. Dość szybko pożegnali się z rozgrywkami w chińskim Wuxi i teraz chcieli znów się przełamać. Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie z lekkim wskazaniem na Polaka i Australijczyka. To oni otworzyli mecz, a rywale byli w stanie jedynie wyrównywać i nie zdołali przełamać Matuszewskiego i Romiosa. Znana nam już wymiana „gem za gem” trwała do szóstego gema po którym, jak możemy się domyślić, na tablicy widniał wynik 3:3. Od tego momentu jednak drugi oddech złapali nasz rodak i jego kolega z duetu, co pozwoliło im szybko uciec, a wygrana „na czysto” dziewiątego gema dała zwycięstwo w pierwszym, inauguracyjnym secie 6:3.

Druga odsłona spotkania była jednak jeszcze bardziej wyrównana, gdyż tajwańskiemu duetowi mówiąc kolokwialnie „zaczęło się palić pod nogami”. Lee i Yin szybko wyszli na prowadzenie, które powiększyli do trzech gemów przewagi. Jednak od stanu 4:1 coś zaczęło się psuć. Natomiast do dobrej gry wrócili Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios. To pozwoliło im doprowadzić do remisu 4:4, a późniejsza krótka wymiana dała prowadzenie 6:5 właśnie Polakowi i Australijczykowi. Nie pozostało im więc nic innego, jak tylko zakończyć ten set, jak i całe spotkanie, czego dokonali korzystając z trzeciej piłki meczowej.

W ćwierćfinale rywalami polsko-australijskiego teamu będzie zwycięska para spotkania Yu Hsiou Hsu (TWN, 235. ATP)/Tsung-Hao Huang (TWN, 612. ATP) – Jake Delaney (AUS, 593. ATP)/Max Purcell (AUS, 84. ATP).