Foto: CEV

Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Filip Lejawa i Maciej Rudol wygrali swoje eliminacyjne spotkania ze Słowakami w ramach grupy D w Beach Nations Cup. 

Rudol i Lejawa podjęli Jany/Jancoka. Dzięki dobremu serwisowi Rudola biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 9:5, i utrzymywali je w dalszej fazie meczu. Dzięki temu spokojnie wygrali 21:12. Łącznie Polacy zanotowali aż siedem asów serwisowym. W drugiej partii szczególnie na boisku dominował element bloku. Rudol i Lejawa dorzucili do tego skuteczny atak, i znów zwyciężyli wysoko 21:13, i w cały meczu 2:0. W sumie Maciej Rudol nazbierał przez całe spotkanie osiemnaście oczek, a Filip Lejawa sześć.

Rudol/Lejawa – Jany/Jancok 2:0 (21:12, 21:13)

W drugim meczu Piotr Kantor i Jakub Zdybek mierzyli się z duetem Nemec L/Petruf. Biało-czerwoni potrzebowali trzech setów, żeby być górą. W pierwszej odsłonie przede wszystkim kluczowa okazała się zagrywka Adriana Petrufa (11:8). Co więcej Słowacy na tym nie poprzestawali i jeszcze bardziej powiększali swoją zaliczkę. Ostatecznie wygrali 21:16. W drugiej partii to Polacy zmiażdżyli przeciwników. W polu serwisowym dał o sobie znać Zdybek, a przy siatce skutecznie ręce przekładał Kantor. Dzięki temu polski duet wygrał 21:13, i doprowadził tym samym do tie-breaka. W nim panowie kontynuowali dobrą passę. Rywale natomiast nie mogli wrócić do tego co pokazali chociażby w inaugurującej odsłonie. Końcowo Polacy wygrali 15:9, i w całym meczu 2:1. Podczas całego meczu Kantor zdobył szesnaście punktów w ataku, a Zdybek dziesięć.

Kantor/Zdybek – Nemec L./Petruf 2:1 (16:21, 21:13, 15:9)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!