Tor Służewiec
Fot. Łukasz Kowalski / Biuro Prasowe Toru Służewiec

W sobotnie popołudnie odbyły się na warszawskim Służewcu klasyczne gonitwy, w których brały udział 3-letnie konie rywalizujące o Nagrodę Westminster Wiosenną i Nagrodę Rulera. Wysoką dyspozycję potwierdził tego dnia faworyzowany Zen Spirit. 

Gonitwa o Nagrodę Rulera rozgrywana jest na dystansie 1600 metrów. Wpisuje się ona w rywalizację o tzw. Potrójną Koronę.

Sobotnia rywalizacja przeznaczona była dla 3-letnich koni, wśród których to faworytem wydawał się być Zen Spirit. Ogier ten okazał się być najszybszy w kwietniowej gonitwie rozgrywanej o Nagrodę Strzegomia. W ubiegłym roku wygrał on natomiast w gonitwach o nagrodę Goffs Dakoty, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Mokotowską.

Po starcie na czoło stawki wysunął się Colonius, którego to dosiadał Dastan Sabatbekov. Po zewnętrznej atakować próbował Strak, lecz na ostatnich metrach najszybszym okazał się Zen Spirit. Ten też koń wygrał ze zdecydowaną przewagą. Do zwycięstwa doprowadził go dosiadający go – Vaclav Janacek.

Wcześniej rywalizowano też w gonitwie o Nagrodę Westminster Wiosenną. Wśród 3-letnich klaczy zgłoszonych do tej rywalizacji najszybszą okazała się Magnezja, którą to dosiadał Temur Kumarbek Uulu.

To kolejny sukces tej klaczy. W kwietniu triumfowała ona bowiem w gonitwie o Nagrodę Dżamajki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!