Fot. Oleg Bkhambri (Voltmetro)/ commons.wikimedia.org

Natalia Kałucka zajęła 3. miejsce w sobotnich zawodach rozgrywanych w ramach kwalifikacji olimpijskich we wspinaczce sportowej na czas. Na etapie ćwierćfinału z dalszą rywalizacją pożegnała się Aleksandra Kałucka. 

Kwalifikacje olimpijskie rozgrywane są w formie cyklu składającego się z zawodów w Szangaju (16-19 maja) i Budapeszcie (20-23 czerwca). Zawodniczki walczą w tych zmaganiach o prawo występu w Paryżu, gdzie odbywać będą się w tym roku Igrzyska Olimpijskie.

O olimpijskie medale rywalizować będzie ostatecznie 14 zawodniczek i 14 zawodników. Zdecydowano jednak o wprowadzeniu limitu ograniczającego liczbę reprezentantów danego kraju. Poszczególne reprezentacje wystawić będą mogły 2 reprezentantów.

Przebieg rywalizacji: 

W piątkowych kwalifikacjach poprzedzających zasadniczą część rywalizacji najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Kałucka, która to wygrała z czasem 6,55 sekundy. Do fazy finałowej zdołała też awansować Natalia Kałucka, którą to sklasyfikowano na 5. miejscu. Na etapie kwalifikacji z dalszą rywalizacją pożegnali się pozostali reprezentanci Polski – Anna Brożek, Patrycja Chudziak i Marcin Dzieński.

W rywalizacji nie bierze udziału Aleksandra Mirosław, która to wygrała w kwalifikacjach europejskich.

Zasadniczą część zmagań rozgrywano w systemie pucharowym.

1/8 finału: 

Aleksandra Kałucka 6,81 s – Giulia Randi (ITA) 7,35 s
Natalia Kałucka 6,76 s – Beatrice Colli (ITA) – 6,95 s

Ćwierćfinał: 

Aleksandra Kałucka 6,81 s – Rajiah Sallsabillah (INA) 6,68 s
Natalia Kałucka 6,66 s – Jimin Jeong (KOR) 6,67 s

Półfinał:

Do półfinału awansować zdołała jedynie Natalia Kałucka, z którą to mierzyła się Rajiah Sallsabillah. W ćwierćfinale pokonała ona Aleksandrę Kałucką. Tym razem pokonaną przez nią została Natalia Kałucka, która to przegrała ze stratą 0,01 sekundy.

Natalia Kałucka 6,70 s – Rajiah Sallsabillah (INA) 6,69 s

Finał: 

Do finału awansować zdołała też Yafei Zhou, która to wygrała z czasem 6,54 sekundy.

W rywalizacji o 3. miejsce przyszło rywalizować Natalii Kałuckiej, która to pobiegła w czasie 6,67 sekundy. Z tym wynikiem nie poradziła sobie jej przeciwniczka, która to przegrała z nią o 0,12 sekundy.

Wyniki zmagań:
  1. Yafei Zhou – Chiny
  2. Rajiah Sallsabillah – Inddonezja
  3. Natalia Kałucka – Polska
  4. Di Niu – Chiny

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!