Żużel
fimspeedway.com

Bartosz Zmarzlik zajął w Landshut 2. miejsce podczas sobotniej rywalizacji rozgrywanej w ramach żużlowego Grand Prix Niemiec. Zwycięzcą okazał się natomiast Duńczyk – Mikkel Michelsen. 

Rywalizacja w Landshut wliczana jest do cyklu Speedway Grand Prix, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata. W kwalifikacjach poprzedzających zasadniczą część zmagań najlepszym okazał się Bartosz Zmarzlik, który to wygrał z czasem 16,244 sekundy. Na 2. miejscu sklasyfikowanym został kolejny z Polaków – Dominik Kubera.

Część zasadnicza sobotniej rywalizacji składała się z 20 biegów. Najlepszym okazał się w niej Bartosz Zmarzlik (3,2,3,1,3). Zgromadził on bowiem 12 pkt. Na 3. pozycji sklasyfikowanym został Dominik Kubera (2,0,3,3,3), który to zgromadził 11 pkt. Do fazy finałowej awansować nie zdołał niestety Szymon Woźniak (1,3,0,2,2), który to zajął ostatecznie 9. miejsce.

Faza finałowa: 

W fazie finałowej zawodnicy zmagać musieli z padającym deszczem. Do finału awansować zdołał pewnie Bartosz Zmarzlik, który to wygrał w pierwszym biegu półfinałowym. Pasjonującą walkę stoczyli za jego plecami Duńczycy – Michelsen i Doyle. Lepszym okazał się ostatecznie jadący po zewnętrznej – Mikkel Michelsen.

W drugim biegu półfinałowym o awans do finału walczyć musiał Dominik Kubera. Startował on z najbardziej zewnętrznego toru. Po starcie znalazł się on za plecami prowadzącego – Jacka Holdera. Australijczyk nie dał sobie odebrać wygranej. Z Kuberą próbował walczyć jeszcze atakujący go Lambert. Z awansu do finału mógł się jednak Polak.

W gronie finalistów znaleźli się więc: Bartosz Zmarzlik, Jack Holder, Dominik Kubera i Mikkel Michelsen. Przy wyborze pól startowych zaskoczył Zmarzlik, który to zdecydował się na startowanie z najbardziej zewnętrznego toru.

Po starcie najlepszym okazał się Mikkel Michelsen. Duńczyka wyprzedzać próbował jadący po wewnętrznej – Jack Holder. Ten jednak nie zdołał go wyprzedzić. Na ostatnich metrach przed Australijczyka wskoczył ponadto Bartosz Zmarzlik, który to zajął ostatecznie 2. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął po tych zawodach Zmarzlik. Prowadzi on bowiem z dorobkiem 50 pkt. Na 2. pozycji klasyfikowanym jest Jack Holder, który to traci do Polaka 2 pkt.

Wyniki zawodów: 

  1. Mikkel Michelsen – Dania
  2. Bartosz Zmarzlik – Polska
  3. Jack Holder – Australia
  4. Dominik Kubera – Polska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!