Znamy wszystkie polskie drużyny, które przystąpią do eliminacji europejskich pucharów w sezonie 2024/2025.

Udział w eliminacjach do Ligi Europy zapewniła sobie Wisła Kraków, która na początku triumfowała w Pucharze Polski. Nie rozstrzygnięta jest natomiast rywalizacja o mistrzostwo Polski.

W ostatniej kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy o tytuł mierzyć będą się dwa zespoły – Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. W dotychczas rozegranych spotkaniach oba te zespoły zgromadziły 60 pkt. W korzystniejszej sytuacji jest jednak Jagiellonia, która to w marcu wygrała ze Śląskiem 3:1.

Grę w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy zapewniła też już sobie Legia Warszawa. W niedzielnym starciu wygrała ona z Wartą Poznań. Klasyfikowana jest więc obecnie na 3. miejscu z dorobkiem 56 pkt. O podium wciąż bił się jednak Lech Poznań. Zespół ten nie zdołał jednak wygrać z Widzewem Łódź, z którym to zremisował 1:1.

Poznaniacy są więc klasyfikowani na 5. miejscu z dorobkiem 53 pkt. Na 4. miejscu plasują się natomiast zabrzanie, którzy to zgromadzili 53 pkt. Oba te zespoły mogą więc się zrównać z zajmującą 3. miejsce – Legią Warszawa. O kolejności miejsc decydować będzie jednak bilans bramek w meczach między tymi zespołami. W najkorzystniejszej sytuacji znajduje się Legia, która to spotkań z Górnikiem i Lechem nie przegrywała.


Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:1
Legia Warszawa – Lech Poznań 0:0
Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:3
Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!