Zagłębie Lubin pokonało w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź 2:1 i przedłużyło serię zwycięstw z rzędu do trzech.

Mecz mógł rozpocząć się idealnie dla Miedziowych, którzy w trzeciej minucie odzyskali piłkę przed polem karnym ŁKS-u, a akcję gospodarzy uderzeniem z pola karnego wykończył Marek Mróz, którego uderzenie na rzut rożny wybił Aleksander Bobek. W siódmej minucie piłkę na własnej połowie stracił Arien Louveau, a piłkę przejął Kacper Chodyna, który zagrał do Dawida Kurminowskiego, a napastnik Zagłębia uderzeniem po ziemi pokonał Bobka. Zagłębie po zdobyciu gola atakowało i bliski podwyższenia prowadzenia był Tomasz Makowski, którego strzał na raty wybronił bramkarz przyjezdnych. Goście w jednej z nielicznych akcji ofensywnych w 39. minucie oddali strzał, a dokładnie Dani Remirez uderzał z dystansu na bramkę Sokrátisa Dioúdisa, a piłka przeszła obok słupka.

W pierwszych minutach drugiej połowy strzał Mateusza Wdowiaka przeszedł obok bramki rywali. Po chwili głową na bramkę zespołu z Łodzi strzelał Michał Nalepa i ponownie na posterunku był bramkarz rywali. W 58. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie za sprawą Mateusza Grzybka, który wykorzystał podanie od Kacpra Chodyny i strzałem po długim roku umieścił piłkę w bramce rywali. W 69. minucie na bramkę greckiego bramkarza Zagłębia uderzał Kay Tejan. W 83. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Chodyna i gospodarze ostatnie minuty grali w osłabieniu. W 90. minucie Sebastian Krasny podyktował rzut karny dla ŁKS-u, jednak po wideoweryfikacji zmienił swoją decyzję i podyktował rzut wolny przed polem karnym. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Aleksander Iwańczyk zdobył gola dla ŁKS-u.