AARON BEST / Trefl Sopot fot. Karol Makowski polski-sport.com

Trefl ponownie pokonuje WKS Śląsk Wrocław 88:70 w Sopocie. Tym samym gospodarze ustalili rywalizację na 2:0 w półfinałach Orlen Basket Ligi i brakuje im tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do finału. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Aaron Best- 18 punktów, pięć zbiórek, trzy asysty.

Początek spotkania to celne akcje Marka Klassena i Hassaniego Gravetta, dające przewagę Śląskowi 6:3. W odpowiedzi zawodnicy Trefla, szybko dogonili rywala i prowadzili 9:6, za sprawą m.in. Besta i Geoffreya Groselle’a. Śląsk nie odpuszczał i powrócił na prowadzenie, a następnie dwukrotnie to powtarzał. Ustalił wynik na 19:16, a to dzięki punktom m.in. Angela Nuneza i Gravetta. Dodatkowo do końca kwarty powiększył przewagę do czterech punktów.

Drugą kwartę otworzył Jarosław Zyskowski, zmniejszając stratę drużyny z Sopotu do dwóch oczek. Dusan Miletić próbował uciec rywalowi, ale skuteczna gra w ataku gospodarzy, dała im prowadzenie 26:24. Śląsk trzymał się blisko, ale do czasu. Miejscowi zaliczyli serię 13 punktów zdobytych z rzędu, a ich przewaga wynosiła już 11 oczek.

Po przerwie gospodarze ponownie szybko ruszyli do akcji i zdobyli osiem punktów z rzędu. Przewaga wzrosła do 19 oczek, a trafiali m.in Benedek Varadi i Groselle. Śląsk próbował ich zatrzymać, ale rywale za dobrze grali. Dołożyli kolejne siedem punktów z rzędu, a ich prowadzenie wynosiło już 24 punkty. Startę zmniejszyli starali się zmniejszyć Saulius Kulvietis i Łukasz Kolenda, ale na koniec kwarty wynosiła aż 27 punktów.

Drużyna z Sopotu kontrolowała grę na boisku w ostatniej kwarcie i finalnie wygrała różnicą 18 punktów.

Trefl Sopot –  WKS Śląsk Wrocław: 88:70 (17:21,27:12,26:10,18:27)

Trefl Sopot: Best 18, Zyskowski 14, Van Vliet 11, Groselle 10, Schenk 9, Varadi 8, Witliński 6, Barnes 6, Scruggs 3, Gurtatowski 3, Musiał 0, Toczek 0

WKS Śląsk Wrocław:  Gravett 13, Nunez 13, Klassen 11, Miletić 10, Kulvietis 7, Gołębiowski 6, Kolenda 4, Nizioł 2, Parakhouski 2, Piśla 2, Hlebowicki 0