Fot: plusliga.pl

Po błyskotliwym turnieju Ligi Narodów bez straty seta w wykonaniu siatkarek reprezentacji Polski, od jutra w szranki tej imprezy wchodzą nasi siatkarze. Premierowy turniej – podobnie jak u Pań – odbędzie się w tureckiej Antalyi. Tej samej, w której trzy tygodnie temu w finale Ligi Mistrzów bez powodzenia zagrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Choć przedstawiciele PlusLigi zdominowali kadrę gotową do gry w Antalyi, zawodników mistrza Polski brakuje zresztą w składzie na ten pierwszy turniej  W składzie Polaków znalazło się po dwóch graczy Indykpolu AZS-u Olsztyn, Projektu Warszawa, PGE GiEK Skry Bełchatów i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz po jednym zawodniku BOGDANKA LUK-u Lublin, GKS-u Katowice, PSG Stali Nysa, Aluron CMC Warty Zawiercie i Asseco Resovii Rzeszów.

Powtórzyć wyczyn Polek, które wygrały w ubiegłym tygodniu wszystkie mecze bez straty seta wieszając poprzeczkę najwyżej jak to jest możliwie, będzie ciężko. Trzeba zaznaczyć jednak, że podopieczni Nikoli Grbicia mają zagwarantowany udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, którego będą gospodarzami (w Łodzi). Co i tak nie zmienia faktu, że celem sezonu reprezentacyjnego – identycznie jak dla naszych siatkarek – są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Personalny skład Polaków na turniej Ligi Narodów w Antalyi przedstawia się następująco:

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn

Rozgrywający: Marcin Komenda, Grzegorz Łomasz

Przyjmujący: Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk

Środkowi: Jakub Kochanowski, Matrusz Poręba, Szymon Jakubiszak, Sebastian Adamczyk

Libero: Kamil Szymura, Jakub Hawryluk

Polska rozpocznie rywalizację 22 maja, a dokładny plan gier przedstawia się następująco:

22 maja: Polska – USA (godz. 19.00)
23 maja: Polska – Kanada (16.00)
24 maja: Polska – Holandia (19.00)
26 maja: Polska – Słowenia (13.00)

Przy okazji startu męskiej Ligi Narodów należy dodać, że reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu, wyprzedzając Stany Zjednoczone i Włochy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!