Fot: Start Lublin

Po dwóch sezonach trenowania koszykarzy Polskiego Cukru Startu Lublin, Artur Gronek żegna się z klubem. Przez większość cześć sezonu lubelski zespół bardzo dobrze radził sobie w rozgrywkach ORLEN Basket Ligi oraz Pucharu Polski, jednak finisz rozgrywek był o wiele słabszy i Start zakończył sezon bez play-offów.

Wraz z końcem maja wygaśnie kontrakt dotychczasowego trenera pierwszego zespołu Artura Gronka. Klub nie przedstawi szkoleniowcowi nowej oferty, co oznacza zakończenie współpracy.

Podczas ostatnich dwóch sezonów Artur Gronek prowadził Start w 60 meczach ligowych, w których zanotował 27 wygranych i 33 porażki. Ponadto pod jego wodzą czerwono-czarni zagrali w czterech spotkaniach Pucharu Polski, docierając do jego finału w 2023 roku. Za kadencji trenera pochodzącego z Warszawy Polski Cukier Start Lublin wystąpił także w 17 konfrontacjach European North Basketball League (bilans 11 zwycięstw oraz sześć przegranych). W kampanii 2022/23 lublinianie zdobyli w tych międzynarodowych rozgrywkach brązowy medal.

Źródło: Biuro prasowe Startu Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!