Piotr Kantor i Jakub Zdybek odpadli na etapie kwalifikacji w Beach Pro Tour Elite16. Polska para mierzyła się z Nicolasem i Tomasem Capogrosso.

Spotkanie z siatkarzami z Argentyny nie trwało zbyt długo. Już początek zwiastował, że biało-czerwoni nie będą mieć łatwej przeprawy. Od momentu pojawienia się dwucyfrowego wyniku na tablicy gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec seta to przeciwnicy podkręcili tempo i odskoczyli wygrywając 21:16.

W drugim secie to nasi siatkarze prowadzili 4:1. Argentyńczycy nie pozwolili im jednak na nic więcej. Z czasem korzystając z dobrej skuteczności w ataku odrobili straty. W końcowej fazie odsłony oraz całego meczu skorzystali z dobrych bloków oraz pomyłek własnych. Dzięki temu to oni tryumfowali 21:15, i w całym meczu 2:0.

Kantor/Zdybek – Capogrosso/Capogrosso 0:2 (16:21, 15:21)