Foto: Giro d'Italia

Giro d’Italia 2024 powoli zmierza do końca. Podczas osiemnastego etapu znów mieliśmy pasjonujący finisz sprinterski, podczas którego na piątej pozycji linię mety przeciął Stanisław Aniołkowski. 

Czwartkowa trasa liczyła 178 kilometrów i przebiegała z Fiera di Primiero do Padwy. Droga głównie prowadziła po płaskim terenie, a zatem można było spodziewać się finiszu sprinterskiego. Na czele ucieczki znalazło się czterech kolarzy: Fuga Andrea Pietrobon i Mirco Maestri (Team Polti Kometa), Intergiro Filippo Fiorelli (VF Group – Bardiani CSF – Faizanè), Mikkel Frølich Honoré (EF Education – EasyPost). Na sześćdziesiąt kilometrów do mety do odjazdu dołączył Edoardo Affini (Team Visma | Lease a Bike). Wiadomo jednak było już, że nic z tej ucieczki nie wyjdzie, bo kolarze zaledwie przewagę dziesięciu/dwudziestu sekund nad peletonem. Na dziesięć kilometrów przed końcem z ucieczki nie zostało nic.

Pociągi sprinterów Lidl-Trek, Alpecin-Deceuninck, Soudal Quick-Step, Movistar Team czy INEOS Grenadiers co chwilę pojawiały się na przodzie, żeby wyeksponować swoich liderów. Do roboty dla Stanisława Aniołkowskiego ruszyła ekipa Cofidis, która rozprowadziła swojego sprintera, tak, że ten przekroczył linię mety jako piąty!

Wyniki 18. etapu 107. Giro d’Italia:

1. Tim Merlier (Soudal Quick-Step) – 03:45,44

2. Jonathan Milan (Lidl-Trek) +00

3. Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) +00


5. Stanisław Aniołkowski (Cofidis) +00

94. Rafał Majka (UAE Team Emirates) +28

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!