Foto: Polski Związek Zapaśniczy

Mistrzostwa Europy U23 przyniosły drugi medal dla polskich zapasów. Natalia Walczak w kategorii do 50 kg sięgnęła po brązowy krążek. 

Zanim o Natalii Walczak (kat. 50 kg) warto jeszcze wspomnieć o ”klasyku” Olivierze Skrzypczaku (kat. 60 kg), który w środowym, małym finale zmierzył się z Rosjaninem Dinislanem Bammatowem. Utytułowany zapaśnik, po trzech rundach zwyciężył nad Polakiem. Zatem Skrzypczak musiał zadowolić się piątym miejscem.

Dziś do walki stanęły kobiety. Natalia Walczak w repasażu była lepsza of Francuzki Josephine Haemmerle (15:4). Dzięki temu biało-czerwona miała szansę zdobyć brązowy krążek. Wykorzystała ją pokonując Litwinkę Gabinę Dilyte (5:2). Dla Walczak to czwarty medal w karierze. W małym finale zmagała się również Daniela Thachuk (kat. 76 kg). Niestety, polska zapaśniczka nie znalazła sposobu na Olgę Kozyrevą, i została sklasyfikowana na piątej lokacie.

Na etapie ćwierćfinału odpadła Patrycja Strzelczyk (kat. 57 kg) ulegając Ukraince Solomij Vynnyk. Na 1/4 finału zmagania zakończyła również Olha Podoshuk (kat. 62 kg) przegrywając z Aliną Kasabiewią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!