fot: pzt.pl

Spotkanie 1/2 finału w szwajcarskiej Genevie nie okazało się przyjemnym doświadczeniem dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Polsko-monakijski duet przegrała z parą Marcelo Arevalo/Mate Pavić (Salwador/Chorwacja) 4:6; 4:6.

Mecz półfinałowy już od początku uwidaczniał przewagę Arevalo i Pavicia. Obaj tenisiści skutecznie trzymali na dystans Polaka i Monakijczyka, choć to nasz rodak i jego partner wygrali na inaugurację i to bez straty punktu. Jednak to nie zmieniało faktu, że to Salwadorczyk i jego współpartner z Bałkanów kontrolowali grę. Kilka punktów zdobyli, gdyż Zieliński i Nys nie radzili sobie z ich serwisami. W ostateczności partia skończyła się spodziewaną wygraną Arevalo i Pavicia 6:4.

Druga odsłona rywalizacji była dość podobna. Jedyną różnicą był fakt, że Polak i Monakijczyk prowadzili po pierwszym, trzecim i piątym gemie. Potem jednak znów inicjatywę przejęli rywale i do samego końca już prowadzili grę. Końcowo Salwadorczyk Marcelo Arevalo i Chorwat Mate Pavić wygrali 6:4, a cały mecz 2:0 i to oni zagrają w finale deblowych rozgrywek w Genevie.

Należy jednak przyznać, że był to naprawdę dobry turniej w wykonaniu Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Teraz na polsko-monakijski duet szykuje się do French Open.

Wspominając jeszcze turniej w Szwajcarii, przypomnijmy drogę Polaka i Monakijczyka do półfinału. Obaj panowie najpierw pokonali Tomasa Machac a(CZE) i Petra Nouzę (CZE) 2:1 (4:6; 7:5; 10-7). Następnie Gonzalo Escobara (ECU) oraz Aleksandra Niedowiesowa (KAZ) 2:1 (7:6, 10-8; 1:6; 14-12).

Geneva ATP (1/2 finału gry podwójnej)

Jan Zieliński (POL)/Hugo Nys (MON) – Marcelo Arevalo (SVD)/Mate Pavić (CRO)

0:2 (4:6; 4:6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!