Fot. Kamil Majchrzak FC

Kamil Majchrzak w półfinale singla w macedońskim Skopje mierzył się z Amerykaninem Ryanem Seggermanem. Polski tenisista pod trzech setach, w tym dwóch tie-breakach, zakończył mecz zwycięstwem 2:1. To dało mu awans do piątego już w tym roku finału.

Spotkanie z początku takie wyrównane nie było. Od stanu 1:1 to niżej notowany Amerykanin Seggerman wyszedł na wysokie prowadzenie 4:1 i wydawało się, że Majchrzak nie ma już żadnych szans. Jednak małymi krokami Polak doganiał zawodnika z USA i dzięki między innymi dwóm wygranym bez straty punktu gemom wyrównał stan rywalizacji w dziesiątym gemie, a na tablicy pojawił się wynik 5:5. Po następującej potem wymianie obaj zawodnicy doprowadzili do tie-breaku w którym lepszy był właśnie nasz rodak, który wygrał dość wysoko, bo 7-2, a w całej partii 7:6. Tym samym jego satysfakcja mogła być naprawdę ogromna, gdyż obrócił na swoją korzyść sytuację wręcz beznadziejną.

Druga odsłona rywalizacji to z kolei odwrotna sytuacja. To Majchrzak napędzany wygraną w pierwszej partii prowadził już 3:0 mając jednego gema na koncie wygranego na czysto. Jednak wtedy obudził się Ryan Seggerman, który także powolutku doganiał naszego rodaka. On także zdołał wyrównać po dziesiątym gemie i należą mu się brawa, bo zdołał obronie dwie meczowe pliki, które miał do wykorzystania Kamil Majchrzak. Tu więc również partia musiała rozstrzygnąć się w tie-breaku. Ostatecznie zwyciężył tenisista z Ameryki Północnej, wynikiem 8-6, więc można rzec, że obie partie były w stosunku do siebie analogiczne, z tą różnicą, że w pierwszej gonił Majchrzak, a w drugiej Seggerman.

To oznaczało, że cały mecz musiał rozstrzygnąć trzeci set. Najwidoczniej Kamil w drugiej partii zdołał zebrać nieco sił, co wykorzystał w trzeciej odsłonie spotkania. Polak rozprawił się tym razem dość błyskawicznie. Wystarczyło mu nieco ponad pół godziny, by zwyciężyć rywala wynikiem 6:2. W całym meczu Majchrzak wygrał więc 2:1, a to daje mu awans do finału turnieju, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Campana/Schwaerzler.

Skopje ITF (1/2 finału)

Kamil Majchrzak (POL, 351. ATP) – Ryan Seggerman (USA, 555. ATP)

2:1 (7:6, 7-2; 6:7, 6-8; 6:2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!