ŁKS Łódź wygrał sobotni mecz 34. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizował u siebie z wyżej notowaną – Stalą Mielec.

Dla obu zespołów był to ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Pewną utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej była Stal, która to w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła 43 pkt.

Wygrać zdołał jednak żegnający się z rozgrywkami – ŁKS Łódź.

Przebieg meczu:

W 7. minucie z prowadzenia cieszyć mogli się łodzianie. Świetny strzałem z dystansu popisał się Kay Tejan.

Z kolejnej bramki zawodnicy ŁKS-u cieszyć mogli się w 22. minucie. Tym razem drogę do bramki znalazł uderzający z rzutu wolnego – Engjël Hotti.

Do przerwy na prowadzeniu znajdował się ŁKS, który to prowadził 3:0. W doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował bowiem uderzający z dystansu – Pirulo.

W drugiej połowie bramki zdobywali już mielczanie. W 67. minucie trafić z karnego zdołał Szkurin. Kolejny gol padł w 88. minucie. Z piłką w pole karne wpadł Szkurin. Z jego uderzeniem poradził sobie golkiper ŁKS-u. Dobijać próbował jednak Hinokio, któremu to zapisano asystę. Piłkę do siatki skierował bowiem uderzający z bliskiej odległości – Łukasz Wolsztyński.

Mielczanie nie zdołali już jednak doprowadzić do wyrównania. W ligowej tabeli zostają więc sklasyfikowani na 11. miejscu. Z rozgrywkami żegna się ŁKS. Zajął on bowiem 18. miejsce z dorobkiem 24 pkt. W gronie spadkowiczów znalazły się też: Warta Poznań i Ruch Chorzów.

Z mistrzowskiego tytułu cieszyć może się natomiast Jagiellonia Białystok, która to zgromadziła 63 pkt.

PKO BP Ekstraklasa – 34. kolejka
ŁKS Łódź – Stal Mielec 3:2 (3:0)
7′ Tejan, 22′ Hoti, 45+1′ Pirulo – 68′ Szkurin (K), 88′ Wolsztyński

ŁKS Łódź: Arndt – Dankowski, Mammadov, Gülen, Tutyškinas (57. Głowacki) – Koprowski – Szeliga (C) (82. Zając), Hoti (73. Louveau), Pirulo (46. Iwańczyk), Młynarczyk (73. Bąkowicz) – Tejan.
Stal Mielec: Jałocha – Ehmann, Matras (C), Pingot (90+2. Messias dos Santos) – Gerstenstein (90+2. Cetnar), Ferreira Santos (46. Wolsztyński), Guillaumier, Wołkowicz (61. Getinger) – M. Stępień (23. Esselink), Hinokio – Szkurin.