Fot. Pogoń Siedlce

Spotkanie 34. kolejki 2. ligi pomiędzy Wisłą Puławy, a Pogonią Siedlce było bardzo ważne dla gości. Drużyna z Mazowsza mogła zarówno utracić bezpośredni awans do 1. ligi, jak i skończyć sezon jako najlepsza drużyna ligi. Ostatecznie, dzięki wynikiem innych meczów Siedlczanie dokonali tego drugiego.

Mecz otworzyła dość szybka bramka Lukasa Hrnciara z Pogonii, która znalazła się w komfortowej sytuacji już we wstępnej fazie spotkania. Dodatkowo było widać znaczną przewagę przyjezdnych, a gospodarze mogli się ratować jedynie faulami i to też czynili. Jednak kiedyś pobłażliwość musiała się skończyć. Żółte kartoniki sypały się jedna po drugiej. Wisła Puławy już od 35. minuty grać musiała w dziesiątkę, po wyjątkowo brutalnym wejściu Radosława Sewerysa. Do przerwy wynik jednak się nie zmienił i do szatni drużyny schodziły przy stanie 0:1.

Przewaga Pogonii uwidoczniła się jeszcze bardziej po przerwie. Siedlczanie z jednym zawodnikiem więcej przycisnęli rywali i w 55. minucie było już 2:0 po strzale Przemysława Misiaka. Wisła natomiast zbierała kolejne kartki i dokonywała zmian, ale to nic nie wnosiło do ich postawy na boisku. Wynik ustalił w 78. minucie Mateusz Majewski.

Zwycięstwo Pogonii Siedlce zbiegło się z porażką Kotwicy Kołobrzeg, pewnej już awansu. Dało to gościom nie tylko awans na zaplecze Ekstraklasy, ale także pierwszą lokatę w tabeli, co daje z pewnością dodatkową satysfakcję. Dodatkowo Pogoń była najlepiej punktującym zespołem w spotkaniach wyjazdowych, zdobywając w nich łącznie 31 oczek. Przypomnijmy, że po raz ostatni drużyn z Siedlec w 1. lidze grała sześć lat temu.

eWinner 2. Liga (34. kolejka)

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

21′ Hrnciar (SIE)

55′ Misiak (SIE)

78′ Majewski (SIE)

Wisła Puławy: Mielcarz – Noiszewski, Wiech, Tkocz, Flak (86. Cheba), Janicki (86. Łuczuk), Skałecki (53. Pawłas), Seweryś, Bortniczuk (67. Nojszewski), Klichowicz (86. Szymanek), Giel

Pogoń Siedlce: Burek – Dzięcioł (90. Nowak), Burka, Majewski, Misiak, Karwot (90. Bujalski), Szuprytowski, Milasius (67. Miś), Hrnciar (57. Majewski), Pyrdoł, Demianiuk (90.Walczak)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!