Foto: Chrobry Głogów

Zagłębie Sosnowiec pożegnało się z Fortuna 1 Ligą w słabym stylu. Sosnowiczanie przegrali 0:2 z Chrobrym Głogów. 

Mimo, że w tym meczu oba zespoły wiedziały już co je czeka to spotkanie nie należało do nudnych. Ciężko jednak było oczekiwać, że padnie tutaj wiele goli, i skończyło się na raptem dwóch. Głogowianie dwukrotnie sprawdzili refleks Mateusza Kosa uderzeniami Szymona Bartlewicza. Po drugiej stronie boiska strzelali Adrian Troć i Sebastian Bonecki, ale zawsze na posterunku był Damian Węglarz. W końcówce Chrobry się jeszcze bardziej uaktywnił. Zarówno Mateusz Ozimek jak i Robert Mandrysz mieli świetne okazję do otworzenia wyniku tego meczu. Po strzale pierwszego z nich dobrze zainterweniował Kos, a drugi huknął minimalnie nad poprzeczką. Powiedzenie do trzech razy sztuka sprawdziło się tutaj idealnie, bo w 43. minucie z dystansu spróbował Natan Malczuk, i piłka wpadła do sieci. Tuż przed gwizdkiem Zagłębie mogło wyrównać, ale Artem Poliarus nie zdołał pokonać Damiana Węglarza.

Pięknie z Chrobrym Głogów pożegnał się Mateusz Machaj, dla którego było to ostatnie spotkanie w tym zespole. W 55. minucie otrzymał on podanie od Ozimka, wyszedł na czystą pozycję i lobem zmylił golkipera Zagłębia Sosnowiec. W 79. minucie Machaj oraz Michał Michalec zeszli z boiska oklaskiwani przez kibiców. Dla obu piłkarzy był to ”last dance” w Głogowie. Zagłębie nie poddało się i starało się o gola kontaktowego. Najbliżej tego był w 69. minucie Kamil Biliński, kiedy jego strzał otarł się o słupek. Swoich szans szukali też Marcel Ziemann czy Kamil Bębenek, ale zawsze kończyło się to tym samym.

Zatem Chrobry Głogów wygrał 2:0 i zakończył sezon 2023/2024 na dwunastym miejscu. Zagłębie Sosnowiec pożegnało się z Fortuna 1 Ligą kończąc ją na ostatniej pozycji.

Fortuna 1 Liga – 34. kolejka
Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Malczuk 43′,Machaj 55′

Chrobry Głogów: Węglarz – Zarówny, Malczuk, Michalec (79′ Bougaidis), Klimczak (66′ Kuzdra), Mucha (66′ Plewka), Mandrysz, Bartlewicz (34′ Ozimek), Machaj (79′ Biel), Tupaj, Lebedyński.

Zagłębie Sosnowiec: Kos (46′ Siuta) – Suchockyj, Lipka (86′ Szostek), Poliarus (66′ Ziemann), Biliński, Janota (46′ Fabry), Bonecki, Valencia, Matynia, Troć (66′ Bębenek), Caliński.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!